https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_179038bb3733d9b7cfaec782c_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) 2024/2025-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası keçirilir.
Sessiya ərzində bakalavriat səviyyəsində 949 qrup üzrə 20500-dən çox, magistratura səviyyəsində isə 267 ixtisaslaşma üzrə 2160 tələbə imtahan verəcək.
Sessiya zamanı üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2025-ci ilin fevral ayının 3-dən 7-dək şərait yaradılacaq.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif və Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_179038bb3733d9b7cfaec782c_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) проходит зимняя экзаменационная сессия осеннего семестра 2024/2025 учебного года.
Студентам, не принимавшим участие в экзамене, будет предоставлена возможность сдать экзамен по этим предметам с 3 по 7 февраля.
В целях обеспечения оперативного контроля за ходом сессии и прозрачности оценивания знаний студентов созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия обеспечит рассмотрение заявлений, предложений и жалоб, поступивших по «Горячей линии» Министерства науки и образования по поводу хода экзаменов.