https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_124163305cc8aac46c9fc822c_o.jpg
“Azedu.az” təhsil portalı 11 dekabr 2024-cü il tarixindən keçirilən “İlin ən yaxşı universitet sözçüsü” səsverməsinin qaliblərini açıqlayıb.
Səsvermə müxtəlif universitetlərin mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsində fəaliyyət göstərən sözçülərinin 2024-cü il ərzində əməkdaşlıq və kommunikasiya bacarıqlarını qiymətləndirmək məqsədini daşıyıb.
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) İctimaiyyətlə əlaqələr və informasiya şöbəsinin müdiri Kəmalə Quliyeva 34.8 faiz səslə I yeri qazanıb. Sorğuda II yeri Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, III yeri isə Bakı Mühəndislik Universitetinin təmsilçiləri Nicat Abdullayev və Elman Babayev tutub.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_124163305cc8aac46c9fc822c_o.jpg
Образовательный портал «Azedu.az» объявил победителей конкурса «Лучший университетский спикер года», голосование по которому проводилось с 11 декабря 2024 года.
Целью голосования было оценка сотрудничества и коммуникативные навыки представителей университетов в сфере прессы и связей с общественностью в 2024 году.
Первое место с 34,8 процента голосов заняла заведующая отделом по связям с общественностью и информации Бакинского государственного университета (БГУ) Кямала Гулиева.
В опросе второе и третье место заняли спикеры Азербайджанского университета архитектуры и строительства и Бакинского инженерного университета Ниджат Абдуллаев и Эльман Бабаев.