https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_23324ed8f9090dafd0f58f817_o.jpg
8 yanvar 2025-ci il tarixində Kapital Bank-ın 25 000 000 (iyirmi beş milyon) ABŞ dolları həcmində subordinasiya istiqrazlarının abunə yazılışına start verilib. İstiqraz sahibi olmaq istəyən müştərilər 10 yanvar 2025-ci il tarixindən etibarən 12 gün ərzində ən yaxın Kapital Bank filialına yaxınlaşa bilərlər.
Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarını əldə edən hər kəs illik gəlirini nə az, nə çox 7% artıra bilər. Maliyyə bazarının bu unikal təklifi müştərilərə aylıq gəlir qazandırır. Qeyd edək ki, istiqrazlar üzrə faiz ödənişləri vergidən azaddır. Eyni zamanda istiqrazların abunə yazılışı ilə bağlı bütün komissiyalar bank tərəfindən ödənilir.
Ərtaflı məlumat üçün: https://kbl.az/diy
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə Kapital Bank-ın ümumi həcmi 145 milyon ABŞ dolları və 100 milyon manat olmaqla 7 istiqraz emissiyası baş tutub. Eyni zamanda bank ötən il ilk dəfə olaraq filiallarda da istiqrazların abunə yazılışını həyata keçirməyə nail olub. Ümumilikdə 450-dən çox investorun iştirak etdiyi abunə yazılışlarında fiziki şəxslər öz aktivlikləri ilə seçiliblər. Bankın istiqrazları təkrar bazarda da aktiv ticarət olunub. Ötən il ərzində investorlar arasında 52 milyon manatdan çox ticarət aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_23324ed8f9090dafd0f58f817_o.jpg
8 января 2025 года Капитал Банк начал размещение субординированных облигаций на сумму 25 000 000 (двадцать пять миллионов) долларов США. Клиенты, желающие стать обладателями облигаций, могут обратиться в ближайший филиал Kapital Bank в течение 12 дней, начиная с 10 января 2025 года.
Любой, кто приобретёт долларовые облигации Kapital Bank, может увеличить свой годовой доход на 7%. Это уникальное предложение финансового рынка обеспечивает клиентам ежемесячный доход. Следует отметить, что процентные выплаты по облигациям не облагаются налогом. В то же время все комиссии, связанные с подпиской на облигации, оплачиваются банком.
Для получения дополнительной информации: https://kbl.az/diy
Напомним, что в 2024 году Kapital Bank провел 7 выпусков облигаций на общую сумму 145 миллионов долларов США и 100 миллионов манатов. В то же время в прошлом году банк впервые смог провести подписку на облигации в филиалах. Физические лица отличились своей активностью в подписках, в которых приняли участие более 450 инвесторов. Облигации банка также активно торговались на вторичном рынке. В течение этого года между инвесторами было совершено сделок на сумму более 52 миллионов манатов.