https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_23324ed8f9090dafd0f58f817_o.jpg
8 yanvar 2025-ci il tarixində Kapital Bank-ın 25 000 000 (iyirmi beş milyon) ABŞ dolları həcmində subordinasiya istiqrazlarının abunə yazılışına start verilib. İstiqraz sahibi olmaq istəyən müştərilər 10 yanvar 2025-ci il tarixindən etibarən 12 gün ərzində ən yaxın Kapital Bank filialına yaxınlaşa bilərlər.
Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarını əldə edən hər kəs illik gəlirini nə az, nə çox 7% artıra bilər. Maliyyə bazarının bu unikal təklifi müştərilərə aylıq gəlir qazandırır. Qeyd edək ki, istiqrazlar üzrə faiz ödənişləri vergidən azaddır. Eyni zamanda istiqrazların abunə yazılışı ilə bağlı bütün komissiyalar bank tərəfindən ödənilir.
Ərtaflı məlumat üçün: https://kbl.az/diy
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə Kapital Bank-ın ümumi həcmi 145 milyon ABŞ dolları və 100 milyon manat olmaqla 7 istiqraz emissiyası baş tutub. Eyni zamanda bank ötən il ilk dəfə olaraq filiallarda da istiqrazların abunə yazılışını həyata keçirməyə nail olub. Ümumilikdə 450-dən çox investorun iştirak etdiyi abunə yazılışlarında fiziki şəxslər öz aktivlikləri ilə seçiliblər. Bankın istiqrazları təkrar bazarda da aktiv ticarət olunub. Ötən il ərzində investorlar arasında 52 milyon manatdan çox ticarət aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_23324ed8f9090dafd0f58f817_o.jpg
On January 8, 2025, Kapital Bank launched a subscription for subordinated bonds worth 25 000 000 (twenty-five million) US dollars. Customers who want to become bondholders can visit the nearest Kapital Bank branch within 12 days, starting from January 10, 2025.
Anyone who purchases Kapital Bank's dollar bonds can increase their annual income by 7%. This unique offer of the financial market provides customers with a monthly income. It should be noted that interest payments on bonds are tax-free. At the same time, all commissions related to the subscription of bonds are paid by the bank.
For more information: https://kbl.az/diy
Recall that in 2024, Kapital Bank held 7 bond issues with a total volume of 145 million US dollars and 100 million manats. At the same time, last year the bank managed to hold a subscription for bonds in branches for the first time. Individuals were distinguished by their activity in the subscriptions, in which more than 450 investors participated. The bank's bonds were also actively traded on the secondary market. During this year, transactions worth more than 52 million manats were carried out between investors.