https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_dbdc47870605a0bd5d16b436d_o.jpg
BDU-nun Tələbə Elmi-Texniki Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru İlyas Nəsibov tələbə və gənc tədqiqatçılar üçün yeni imkanlar açan “TEKNOFEST”də 2022-ci ildən bəri iştirak edən BDU komandalarının 6-sının qalib olduğunu, 2-sinin isə yarışı birinciliklə başa vurduğunu bildirib. Qeyd edib ki, BDU komandaları Şimali Kipr Türk Respublikasında keçiriləcək “TEKNOFEST-2025” üçün də həvəslə hazırlanır.
Daha sonra Ahmet Köse dünyanın ən böyük kosmos, aviasiya və texnologiya festivalı olan “TEKNOFEST-2025”lə bağlı geniş təqdimat edib. “TEKNOFEST-2025”də komandalar 51 əsas, 117 alt yarışma kateqoriyası üzrə yarışacaqlar. Festivalda iştirak üçün qeydiyyat fevralın 20-dək davam edəcək.

В БГУ прошла инфосессия по TEKNOFEST-2025
Руководитель центра Bilim Baku и официальный представитель TEKNOFEST в Азербайджане Ахмет Кёсе провел информационную сессию для студентов Бакинского государственного университета (БГУ).
Директор Центра студенческого научно-технического творчества БГУ Ильяс Насибов сказал, что на фестивалях  TEKNOFEST из команд БГУ победили 6 команд, 2 команды поделили первенство. Он отметил, что команды БГУ также с энтузиазмом готовятся к TEKNOFEST-2025, который пройдет в Турецкой Республике Северного Кипра.
Затем Ахмет Кёсе сделал подробную презентацию о TEKNOFEST-2025, на котором команды будут соревноваться в 51 основной и 117 дополнительных номинациях. Регистрация на фестиваль продлится до 20 февраля.