Tədbir iştirakçıları qanlı Yanvar faciəsi zamanı həlak olan Şəhidlərin əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Anım tədbirində çıxış edən Ümumi işlər üzrə prorektor Babək Məmmədov 20 Yanvar faciəsinin xalqımızın azadlıq və müstəqillik yolunda göstərdiyi qəhrəmanlıq və milli iradənin təcəssümü olduğunu vurğulayıb. O, bu faciənin xalqımızın tarixində qızıl hərflərlə yazıldığını qeyd edib.
Şəhid Aslan Ağaverdiyevin həyat yoldaşı Zərifə Ağaverdiyeva çıxışında 20 Yanvar Şəhidlərinin göstərdiyi fədakarlığın hər bir azərbaycanlının qəlbində dərin iz buraxdığını bildirib. O, Vətən uğrunda canlarından keçən Şəhidlərin azadlıq və müstəqillik ideallarının təməlini qoyduğunu vurğulayıb.
Tədbirdə çıxış edən Biznesin İdarəedilməsi kafedrasının müdiri, dosent Altay İsmayılov qeyd edib ki, 20 Yanvar hadisələri Azərbaycan xalqının milli iradəsinin simvoludur. O, bu günün gənc nəsildə vətənpərvərlik ruhunun formalaşmasında böyük əhəmiyyətə malik olduğunu bildirib.

В Бакинской высшей школе нефти (БВШН) SOCAR состоялось памятное мероприятие, посвященное 35-й годовщине трагедии 20 Января. Участники мероприятия почтили минутой молчания светлую память шехидов, погибших во время кровавой январской трагедии.
Выступая на памятном мероприятии, проректор по общим вопросам
Бабек Мамедов отметил, что трагедия 20 Января - это олицетворение героизма и национальной воли, проявленных нашим народом на пути к свободе и независимости. Он подчеркнул, что эта трагедия золотыми буквами вписана в историю нашего народа.
В своем выступлении Зарифа Агавердиева, жена шехида Аслана Агавердиева, подчеркнула, что самопожертвование, проявленное шехидами 20 января, оставило глубокий след в сердце каждого азербайджанца. Она подчернула, что отдав свои жизни за Родину, шехиды заложили основу идеалов свободы и независимости.
В своей речи заведующий кафедрой «Бизнес-администрирование», доцент Алтай Исмаилов отметил, что события 20 января являются символом национальной воли азербайджанского народа. Он подчеркнул, что этот день имеет большое значение в воспитании духа патриотизма у подрастающего поколения.