https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_b09c1d60664ac96bfb2174fa9_o.jpg
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda qarşı tərəfin müraciəti əsasında “Carlsberg Group” şirkətinin Müşahidə Şurasının sədri Henrik Poulsen və Baş icraçı direktoru Yakob Aarup-Andersen ilə görüşüb.
innews.media məlumatına görə, Henrik Poulsen rəhbərlik etdiyi şirkətin Azərbaycanda uğurlu fəaliyyətinə toxunaraq, ölkədə mövcud olan investisiya mühitindən razılığını ifadə etdi, xüsusilə mülkiyyət hüquqlarının qorunması istiqamətində Azərbaycanın xarici investorlara təqdim etdiyi çərçivəni yüksək qiymətləndirərək, yaradılmış şəraitə görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkürünü bildirdi.
“Carlsberg Group”un ölkədə istehsal olunan məhsullarının lokallaşdırılma səviyyəsinin artırılması və şirkətin Azərbaycandakı fəaliyyətinin genişləndirilməsi ilə bağlı niyyəti barədə dövlətimizin başçısına məlumat verildi.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_b09c1d60664ac96bfb2174fa9_o.jpg
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Henrik Poulsen, Chair of the Supervisory Board of Carlsberg Group, and Jakob Aarup-Andersen, Chief Executive Officer, on January 21 in Davos at the company’s request.
According to innews.media, Henrik Poulsen highlighted his company’s successful operations in Azerbaijan and expressed satisfaction with the country’s investment climate. He particularly praised the framework provided by Azerbaijan for protecting property rights and thanked President Ilham Aliyev for the favorable conditions created for foreign investors.
The head of state was informed about Carlsberg Group’s plans to increase the level of localization of its products manufactured in Azerbaijan and expand its operations in the country.