https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_2415f2dab6969fb29f5aaec9a_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbəsi Aysel Rəhimli “Microsoft” şirkətində uğura imza atıb.
Aysel “Microsoft Learn for Educators” proqramına müraciət edərək, müvafiq mərhələləri uğurla keçib. Bununla yanaşı, “The Microsoft Learn Student Ambassadors” (MLSA) proqramına seçilib.
Proqram çərçivəsində Aysel şirkətin təşkil etdiyi müxtəlif yarış və hakatonlarda iştirak edəcək, eyni zamanda ona təqdim olunan “Azure” və “Microsoft” tədris materiallarından istifadə imkanına sahib olacaq.

Студентка БВШН избрана азербайджанским студенческим представителем Microsoft
Студентка БВШН избрана азербайджанским студенческим представителем Microsoft Студентка БВШН избрана азербайджанским студенческим представителем Microsoft
Студентка третьего курса специальности «Инженерия по автоматизации процессов» Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Айсель Рагимли добилась успеха в компании Microsoft.
Айсель подала заявку на участие в программе Microsoft Learn for Educators и успешно прошла соответствующие этапы. Кроме этого, она была отобрана  для участия в программе Microsoft Learn Student Ambassadors (MLSA).
В рамках программы Айсель примет участие в различных конкурсах и хакатонах, организуемых компанией, а также получит возможность пользоваться Azure и другими  образовательными материалами Microsoft.