SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələrinin startapı “BullyGuard” IE Business School-da təmsil olunacaq.
"BullyGuard" SABAH.HUB tərəfindən təşkil edilən IE Business School inkubasiya proqramına qəbul edilən 21 startapdan biri olub. Üç ay davam edən proqram çərçivəsində IE Business School-un təcrübəli heyəti tərəfindən keçirilən sessiyalar zamanı tələbələr startapın inkişaf etdirilməsi üçün dəyərli biliklər əldə ediblər.
Komandanın elmi rəhbəri Ali Məktəbin İnnovasiya və Tədqiqatlar Mərkəzinin rəhbəri Emiliya Əhmədova, üzvləri isə Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının tələbələri Zahid Abdullayev, Rəna İsayeva, Qurban Quliyev və Kompüter mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi Banu Əlilidir.

Студенческий стартап Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR BullyGuard будет представлен в IE Business School.
BullyGuard был одним из 21 стартапов, принятых в инкубационную программу IE Business School, организованную SABAH.HUB. В течение трехмесячной программы студенты получили ценные знания по разработке стартапа во время занятий, проводимых опытными сотрудниками IE Business School.
Научным руководителем команды BullyGuard является Эмилия Ахмедова, руководитель Центра инноваций и исследований БВШН. В состав команды входят студенты специальности «Инженерия автоматизации процессов» Захид Абдуллаев, Рена Исаева, Гурбан Гулиев и студентка специальности «Компьютерная инженерия» Бану Алили.