https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_68d47689e8f88b54832af63e9_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Bakıda 2024-cü il noyabrın 11-22-də keçirilmiş COP29-da könüllü və fəal iştirak etmiş 76 tələbə ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən tələbələrin göstərdiyi fəallığa yüksək qiymət verildiyini və onların təşəkkürnamə ilə təltif edildiyini vurğulayıb. Könüllülərə həmçinin pul mükafatı da təqdim edildiyini xatırladıb.
Elmar Qasımov ölkə başçısına minnətdarlığını ifadə edərək, COP29-un iqlim dəyişiklikləri ilə mübarizədə qlobal əhəmiyyət daşıdığını, bu tədbirin həm Azərbaycan, həm də BANM tələbələri üçün böyük təcrübə platforması olduğunu vurğulayıb.
Sonda rektor təşəkkürnamələri təqdim edib.
Tələbələr isə COP29 təcrübələri ilə bağlı öz təəssüratlarını bölüşərək bu tədbirin onların şəxsi və peşəkar inkişaflarına müsbət təsir etdiyini bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_68d47689e8f88b54832af63e9_o.jpg
Ректор Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Эльмар Гасымов встретился со студентами, которые добровольно и активно участвовали в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата (СОР29), прошедшей в Баку 11-22 ноября 2024 года.
Ректор подчеркнул, что Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев высоко оценил деятельность студентов и наградил их почетными грамотами и денежными премиями.
Эльмар Гасымов выразил признательность главе государства и отметил, что COP29 имеет глобальное значение в борьбе с изменением климата и выступает как для страны в целом, так и для студентов БВШН в частности в качестве площадки для обретения ценного опыта.
В заключение ректор вручил студентам почетные грамоты.
В свою очередь студенты поделились своими впечатлениями от участия в COP29, отметив, что это мероприятие оказало положительное влияние на их личностное и профессиональное развитие.