https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_572913cc4b333980580337bc3_o.jpg
Dünyanın ən etibarlı və nüfuzlu universitet reytinqlərindən biri olan Webometrics (Ranking Web of Universities 2025 ) növbəti reytinq siyahısını açıqlayıb.
200-dən çox ölkədən, 32.000-dən çox ali təhsil müəssisəsinin reytinqini müəyyən edən Webometrics-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ölkə üzrə birinciliyini qorumaqla yanaşı, dünya sıralamasında 120 pillə irəliləyərək, 2840-cı yerə yüksəlib. Reytinqə Harvard Universiteti liderlik edir.
Qeyd edək ki, Webometrics dünya universitetlərinin akademik və rəqəmsal fəaliyyətlərini qiymətləndirən ən böyük reytinq sistemidir.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_572913cc4b333980580337bc3_o.jpg
Один из самых надежных и престижных рейтингов университетов в мире Webometrics (Ranking Web of Universities 2025) обнародовал очередной рейтинговый список.
В рейтинге Webometrics, определяющем рейтинг более 32 000 высших учебных заведений из более чем 200 стран мира, Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) не только сохранил первое место в стране, но и поднялся на 120 позиций в мировом рейтинге, заняв 2840 место. В рейтинге лидирует Гарвардский университет.
Следует отметить, что Webometrics крупнейшая рейтинговая система, оценивающая академическую и цифровую деятельность университетов мира.