Hərbi Tibb Fakültəsində andiçmə mərasimi keçirilib
Hərbi Tibb Fakültəsində andiçmə mərasimi keçirilib Hərbi Tibb Fakültəsində andiçmə mərasimi keçirilib
Tədris ilinin başlanması münasibətilə Mərkəzi Hərbi Klinik Hospitalın ərazisində Azərbaycan Tibb Universitetinin Hərbi Tibb Fakültəsinin kursantlarının andiçmə mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə ulu öndər Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub. Hərbi orkestrin ifasında Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Sonra kursantlar sıra meydanında təntənəli surətdə Vətənə sədaqət andı içiblər.
Hərbi Tibb Fakültəsinin rəisi tibb xidməti polkovniki Çingiz Əlləzov kursantları təbrik edərək onlara təhsildə və xidmətdə uğurlar arzulayıb.
Digər çıxış edənlər gələcəyin hərbi həkimlərinə Vətənə, xalqa və Hərbi anda sadiq olmağı, nizam-intizamla xidmət etməyi tövsiyə ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_c5dd103b4c20d01b553aebe40_o.jpg
В связи с началом учебного года на территории Центрального военного клинического госпиталя состоялась церемония принятия присяги курсантами Военно-медицинского факультета Азербайджанского медицинского университета.
Сначала минутой молчания была почтена память общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя территориальной целостности нашей страны. В исполнении Военного оркестра прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Затем курсанты торжественно присягнули на верность Родине.
Начальник военно-медицинского факультета полковник медицинской службы Чингиз Аллазов поздравил курсантов и пожелал им успехов в учебе и службе.
Выступавшие на церемонии пожелали будущим военным врачам быть верными Родине, народу и военной клятве.