https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_929a141ccd9a91675fa73c876_o.jpg
Ölkəmizdə təhsilin inkişafına xüsusi qayğı ilə yanaşan Bank Respublika və respublikamızın qabaqcıl ali təhsil ocaqlarından biri olan Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) arasında əməkdaşlıq barədə memorandum imzalanıb.
Memorandum “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov və BANM-in rektoru Elmar Qasımov tərəfindən imzalanıb. İmzalama mərasimində hər iki qurumdan nümayəndələr, eləcə də təhsil ocağının tələbələri iştirak ediblər.
Bu əməkdaşlıq hər iki tərəfə yeni imkanlar yaradacaq. Bank Respublika üçün bu, gənc, yaradıcı və potensiallı mütəxəssislərlə birbaşa əlaqə qurmaq, onların bilik və bacarıqlarını erkən mərhələdə dəyərləndirmək imkanıdır. Digər tərəfdən, Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri real iş mühiti ilə tanış olmaq, praktiki bilik və təcrübə qazanmaq, bank sahəsindəki yenilikləri birbaşa öyrənmək şansı əldə edəcəklər.
Memorandum çərçivəsində tərəflər arasında birgə layihələrin həyata keçirilməsi, tələbələr üçün təcrübə proqramlarının təşkil olunması, Bank Respublika-nın mütəxəssisləri tərəfindən təlim və seminarların keçirilməsi, eləcə də gənc mütəxəssislərin peşəkar inkişafına dəstək göstərilməsi nəzərdə tutulur.
Müəllim və tələbə heyəti qarşısında çıxış edən Bank Respublikanın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov qeyd edib: “Biz təhsilin inkişafını və gənclərin dəstəklənməsini strateji prioritetlərimizdən biri hesab edirik. Bakı Ali Neft Məktəbi, təhsil sahəsində yenilikçi yanaşmaları, elmi tədqiqatlara verdiyi dəstək ilə tanınır. Bu məktəb, gənc ixtisas sahiblərinin beynəlxalq standartlara uyğun şəkildə hazırlanmasında, onlara analitik düşüncə bacarıqları, liderlik qabiliyyətləri aşılamaqda əvəzsiz rol oynayır. Biz bu əməkdaşlığı sadəcə bir memorandum kimi yox, uzunmüddətli və perspektivli bir tərəfdaşlıq kimi qiymətləndiririk. Biz inanırıq ki, bu cür təşəbbüslər gənclərin peşəkar bacarıqlarının inkişafına dəyərli töhfə verəcək və onların gələcəyin uğurlu liderləri kimi formalaşmasına şərait yaradacaqdır.”
BANM-in rektoru Elmar Qasımov da öz növbəsində bildirib: “Bank Respublika kimi aparıcı və nüfuzlu maliyyə qurumu ilə əməkdaşlıq tələbələrimiz üçün unikal imkanlar yaradacaq. Bankın sosial məsuliyyət layihələrinə verdiyi önəm, xüsusilə təhsilin dəstəklənməsi istiqamətində atdığı addımlar təqdirəlayiqdir. Biz inanırıq ki, bu əməkdaşlıq tələbələrimizə yalnız nəzəri bilikləri praktik bacarıqlarla birləşdirmək deyil, həm də Bank Respublika kimi dinamik və peşəkar mühitdə çalışaraq gələcək karyeralarına güclü bir əsas yaradacaq. Bu, həm də tələbələrimizə real iş proseslərini yaxından müşahidə etmək və özlərini inkişaf etdirmək üçün geniş imkanlar açacaq.”

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_929a141ccd9a91675fa73c876_o.jpg
Банк Республика, уделяющий особое внимание развитию образования в нашей стране, и Бакинская Высшая Школа Нефти (БВШН), одно из ведущих высших учебных заведений нашей республики, подписали меморандум о сотрудничестве.
Меморандум был подписан Председателем Правления Банк Республика Тариэлем Исмаиловым и ректором БВШН Эльмаром Касымовым. В церемонии подписания участвовали представители обеих организаций, а также студенты учебного заведения.
Это сотрудничество создаст новые возможности для обеих сторон. Для Банк Республика это возможность установить прямой контакт с молодыми, креативными и перспективными специалистами, оценить их знания и навыки на ранней стадии. В свою очередь, студенты Бакинской Высшей Школы Нефти получат шанс познакомиться с реальной рабочей средой, приобрести практические знания и опыт, а также изучить новшества в банковской сфере.
В рамках меморандума планируется реализация совместных проектов, организация стажировок для студентов, проведение тренингов и семинаров специалистами Банк Республика, а также поддержка профессионального развития молодых специалистов.
Выступая перед преподавателями и студентами, Председатель Правления Банк Республика Тариэль Исмаилов отметил:
«Мы считаем развитие образования и поддержку молодежи одним из наших стратегических приоритетов. Бакинская Высшая Школа Нефти известна своими инновационными подходами в сфере образования и поддержкой научных исследований. Эта школа играет незаменимую роль в подготовке молодых специалистов в соответствии с международными стандартами, развивая их аналитическое мышление и лидерские качества. Мы рассматриваем это сотрудничество не только как меморандум, но и как долгосрочное и перспективное партнерство. Мы уверены, что такие инициативы окажут ценное влияние на развитие профессиональных навыков молодежи и создадут условия для их становления успешными лидерами будущего».
Ректор БВШН Эльмар Касымов в свою очередь отметил:
«Сотрудничество с таким ведущим и авторитетным финансовым учреждением, как Банк Республика, создаст уникальные возможности для наших студентов. Особое внимание, которое банк уделяет проектам корпоративной социальной ответственности, в частности поддержке образования, заслуживает высокой оценки. Мы уверены, что это сотрудничество позволит нашим студентам не только объединить теоретические знания с практическими навыками, но и создаст прочную основу для их будущей карьеры, работая в динамичной и профессиональной среде Банк Республика. Это также откроет широкие возможности для студентов наблюдать за реальными рабочими процессами и развивать себя».