https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_1c4c74422a96b762748e669c8_o.jpg
“AWE Consulting” şirkətinin prezidenti və təsisçisi Tata Çolaria və şirkətin Azərbaycan üzrə baş direktoru Elmira Cavadova Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
UNEC rektoru ilə görüşdə Tata Çolaria təsisçisi olduğu şirkət barədə məlumat verib. Bildirib ki, “AWE Consulting” davamlı inkişafa, eləcə də sosial təsirə yönəlmiş regenerativ marketinq, qabaqcıl biznes strategiyalar və transformativ ideyalar üzrə ixtisaslaşmış qlobal konsaltinq şirkətidir.
Sonra tərəflər arasında ali təhsil müəssisələrində marketinq, kommunikasiya və innovasiya sahələrində təhsilin keyfiyyətinin artırılması, eləcə də bu istiqamətdə təcrübə mübadiləsi və birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi ilə bağlı müzakirələr ararılıb. Müzakirələrin nəticəsi olaraq, rektor Ədalət Muradov və Tata Çolaria arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Memorandumda universitet və konsaltinq şirkəti arasında akademik və peşəkar bilik mübadiləsi, marketinq və kommunikasiya sahəsində birgə təlimlərin təşkili, müəllim, əməkdaş və tələbələr üçün müxtəlif tədris və tədqiqat təşəbbüslərində iştirak imkanları, ömürboyu təhsil proqramlarının həyata keçirilməsi və s. nəzərdə tutulub. Eyni zamanda Philip Kotler tərəfindən təsis edilmiş Kotler Impact, Con Şoul tərəfindən təsis edilmiş Xidmət Keyfiyyəti İnstitutu (SQI), eləcə də Leo İnstitutu ilə birlikdə UNEC-də marketinq təhsilinin keyfiyyətinin ən müasir tələblər səviyyəsində təmin edilməsi əməkdaşlığın əsas hədəflərindən biri kimi müəyyən olunub.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_1c4c74422a96b762748e669c8_o.jpg
Президент и основатель компании «AWE Consulting» Тата Чолария и генеральный директор компании по Азербайджану Эльмира Джавадова посетили Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC).
На встрече с ректором UNEC Тата Чолария рассказала об основанной ею компании. Она отметила, что «AWE Consulting» глобальная консалтинговая компания, специализирующаяся на регенеративном маркетинге, передовых бизнес-стратегиях и преобразующих идеях, ориентированных на устойчивое развитие, а также на социальное воздействие.
Затем между сторонами состоялись обсуждения вопросов повышения качества образования в сфере маркетинга, коммуникаций и инноваций в высших учебных заведениях, а также обмена опытом и реализации совместных инициатив в этом направлении. По итогам обсуждений между ректором Адалатом Мурадовым и Тата Чолария был подписан меморандум о сотрудничестве.
В меморандуме предусматривается обмен академическими и профессиональными знаниями между университетом и консалтинговой компанией, организация совместных тренингов в области маркетинга и коммуникаций, возможности участия преподавателей, сотрудников и студентов в различных обучающих и исследовательских инициативах, реализация программ непрерывного образования и т. д.
В то же время обеспечение качества маркетингового образования в UNEC на уровне самых современных требований совместно с Kotler Impact, основанным Филипом Котлером, Институтом качества обслуживания (SQI), основанным Джоном Шоулом, а также Институтом Лео определяется как одна из главных целей сотрудничества.