Bu il ali məktəblərə qəbul olunan Ələt qəsəbəsinin gəncləri ilə Bakı Limananında görüş keçirilib. Görüş zamanı Bakı Limanında tələbələrin akademik təhsil müddətində öz bilik və bacarıqlarını artırmaq üçün mövcud olan imkanlar barədə təqdimat və müzakirələr aparılıb. Gənclər, Bakı limanında təcrübə proqramları və məşğulluq imkanları barədə onları maraqlandıran məsələləri liman əməkdaşları ilə birgə müzakirə ediblər.
Bakı Limanı, Ələt qəsəbəsində yaşayan gənclərin peşəkar bacarıqlarının artırılmasını mütəmadi olaraq dəstəkləyir. Gənclərin Bakı Limanın, o cümlədən Ələt qəsəbəsinin daha da inkişaf etdirilməsində iştirakı limanın əsas prioritetlərindəndir.
Qeyd edək ki, bu il Qaradağ rayonu Ələt qəsəbəsində təhsil alan 70-dən çox şagird ali məktəbə daxil olub. Bu il üçün qəsəbə üzrə ən yüksək bal 596.10, orta statistik göstərici isə 363.35 olub.

During the meeting in the Port Of Baku, presentations and discussions were held on opportunities to improve the knowledge and skills of students during their academic studies.The youth, together with the port staff, discussed their questions about internship programs and employment opportunities in the Port Of Baku.The Port Of Baku regularly supports the professional development of young people living in the village of Alat.Participation of young people in the further development of the Port Of Baku, including the village of Alat, it is one of the main priorities of the port.
It should be noted that this year more than 70 students studying in the village of Alat of the Garadag district entered higher educational institutions. This year, the highest score in the city was 596.10, and the average statistical indicator was 363.35.