Bu il ali məktəblərə qəbul olunan Ələt qəsəbəsinin gəncləri ilə Bakı Limananında görüş keçirilib. Görüş zamanı Bakı Limanında tələbələrin akademik təhsil müddətində öz bilik və bacarıqlarını artırmaq üçün mövcud olan imkanlar barədə təqdimat və müzakirələr aparılıb. Gənclər, Bakı limanında təcrübə proqramları və məşğulluq imkanları barədə onları maraqlandıran məsələləri liman əməkdaşları ilə birgə müzakirə ediblər.
Bakı Limanı, Ələt qəsəbəsində yaşayan gənclərin peşəkar bacarıqlarının artırılmasını mütəmadi olaraq dəstəkləyir. Gənclərin Bakı Limanın, o cümlədən Ələt qəsəbəsinin daha da inkişaf etdirilməsində iştirakı limanın əsas prioritetlərindəndir.
Qeyd edək ki, bu il Qaradağ rayonu Ələt qəsəbəsində təhsil alan 70-dən çox şagird ali məktəbə daxil olub. Bu il üçün qəsəbə üzrə ən yüksək bal 596.10, orta statistik göstərici isə 363.35 olub.

В Бакинском порту прошла встреча с молодежью Алята, в этом году поступившие в вузы
В Бакинском порту прошла встреча с молодежью Алята, в этом году поступившие в вузы В Бакинском порту прошла встреча с молодежью Алята, в этом году поступившие в вузы
В ходе встречи в порту были проведены презентации и дискуссии о возможностях для повышения знаний и умений студентов в период их академического обучения. Также была предоставлена информация о программах стажировок и возможностях трудоустройства в порту. Бакинский порт регулярно поддерживает повышение квалификации молодежи, проживающих в поселке Алят. Участие молодежи в дальнейшем развитии Бакинского порта, является одним из главных приоритетов порта.
Отметим, что в этом году более 70 выпускников обучающихся в школах поселка Алят Гарадагского района, поступили в высшие учебные заведения. За этот год высший балл набранный выпускником по населенному пункту составил 596,10, а среднестатистический показатель – 363,35.