https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_36a92c2f2d95979bd3cda2cc1_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və “ARB 24” telekanalı arasında imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində növbəti "ARB 24 NewsLab" təlim proqramına müraciətlərin qəbulu başlayıb.
Təlim proqramına Jurnalistika fakültəsinin 4-cü kurs tələbələri və magistrləri qoşula bilərlər.
Təlim proqramı 3 ay davam edir. Müsahibə mərhələsindən uğurla keçən tələbələr daha sonra praktik məşğələlərə cəlb olunurlar.
BDU və “ARB 24”ün birgə təşkilatçılığı ilə hazırlanan layihə xəbər hazırlanması, nitq mədəniyyəti, görüntü, videomontaj sahələrini əhatə edir. Layihəni uğurla bitirən tələbələrə sertifikatlar təqdim olunur və iştirakçıların ən azı yarısı əmək müqaviləsi ilə rəsmi şəkildə işə götürülürlər.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_36a92c2f2d95979bd3cda2cc1_o.jpg
Начался прием заявок на очередную обучающую программу «ARB 24 NewsLab» в рамках соглашения о сотрудничестве, подписанного между Бакинским государственным университетом (БГУ) и телеканалом ARB 24.
Принять участие в программе могут студенты 4 курса и магистратуры факультета журналистики. Программа длится 3 месяца. Студенты, успешно прошедшие этап собеседования, затем привлекаются к практическим занятиям. Проект, совместно организованный БГУ и ARB 24, охватывает сферы подготовки новостей, культуры речи, монтажа изображений и видео.
Студентам, успешно завершившим проект, выдаются сертификаты, и не менее половины участников официально трудоустраиваются по трудовым договорам.