https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_40da996ae7dd8a88e41d52acd_o.jpg
Sentyabrın 13-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ilə Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akar arasında telefon danışığı olub.
General-polkovnik Z.Həsənov Ermənistan tərəfinin Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər və Laçın istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribatı nəticəsində baş verən döyüş toqquşması barədə həmkarını məlumatlandırıb və qarşı tərəfin bu addımlarının qarşısının qətiyyətlə alındığını bildirib.
Cənab H.Akar öz növbəsində Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi təxribat nəticəsində hərbi qulluqçularımızın şəhid olması ilə bağlı başsağlığı verib, yaralılara şəfa diləyib.
H.Akar Türkiyənin həmişə olduğu kimi, bu gün də Azərbaycanın yanında olduğunu xüsusi qeyd edib.
Telefon danışıqları zamanı hər iki qardaş ölkənin müdafiə nazirləri yaranmış vəziyyətlə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_40da996ae7dd8a88e41d52acd_o.jpg
On September 13, a telephone conversation took place between the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, and the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar.
Colonel General Z. Hasanov informed his colleague about the combat confrontation that occurred as a result of the large-scale provocations committed by the Armenian side in the Dashkasan, Kalbajar and Lachin directions of the Azerbaijani-Armenian state border. He added that these acts of the opposing side were resolutely suppressed.
In his turn, Mr. H.Akar expressed his condolences regarding servicemen who became Shehids (Martyrs) as a result of a provocation committed by the Armenian armed forces and wished recovery to the wounded.
Mr. H.Akar highlighted that today, Türkiye, as always, stands by Azerbaijan.
During the telephone conversation, the Defense Ministers of the fraternal countries held an extensive exchange of views on the occurred situation.