Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri ölkəmizə səfərə gəlib
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri ölkəmizə səfərə gəlib Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri ölkəmizə səfərə gəlib
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova fevralın 18-də ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında qonağı Milli Məclis sədrinin müavini Musa Qasımlı, Belarusla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Ziyad Səmədzadə, qrupun üzvü Xanlar Fətiyev, hər iki ölkənin səfirləri Məhərrəm Əliyev, Dmitriy Pineviç və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirəcək, bununla yanaşı,  Asiya Parlament Assambleyasının 15-ci plenar sessiyasında iştirak edəcəkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_b7aa3f63b2ca8651fd3167735_o.jpg
Спикер Совета Республики Национальной ассамблеи Беларуси Наталья Кочанова 18-го февраля прибыла в нашу страну с официальным визитом.
В международном аэропорту им. Гейдара Алиева гостью встречали заместитель спикера Милли Меджлиса Муса Гасымлы, руководитель рабочей групры по межпарламентским связям с Беларусью Зияд Самедзаде, член той же группы Ханлар Фатиев, послы обеих стран Махаррам Алиев и Дмитрий Пиневич, а также иные официальные лица.
В русле своего официального визита к нам в страну спикер Совета Республики Национальной ассамблеи Беларуси Наталья Кочанова проведёт ряд двусторонних встреч, а также примет участие в 15-й пленарной сессии Азиатской Парламентской Ассамблеи.