Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri ölkəmizə səfərə gəlib
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri ölkəmizə səfərə gəlib Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri ölkəmizə səfərə gəlib
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova fevralın 18-də ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında qonağı Milli Məclis sədrinin müavini Musa Qasımlı, Belarusla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Ziyad Səmədzadə, qrupun üzvü Xanlar Fətiyev, hər iki ölkənin səfirləri Məhərrəm Əliyev, Dmitriy Pineviç və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirəcək, bununla yanaşı,  Asiya Parlament Assambleyasının 15-ci plenar sessiyasında iştirak edəcəkdir.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_b7aa3f63b2ca8651fd3167735_o.jpg
Speaker of the Council of the Republic of the National Assembly of Belarus Natalya Kochanova has arrived in our country on an official visit on 18 February.
The guest was welcomed at the Heydar Aliyev International Airport by Deputy Speaker of the Milli Majlis Musa Gasimli, Head of the Working Group for Inter-Parliamentary Relations with Belarus Ziyad Samadzade, the Group’s member Khanlar Fatiyev, both countries’ ambassadors Maharram Aliyev and Dmitri Pinevich, and other officials.
During her official visit to our country, Speaker of the Council of the Republic of the National Assembly of Belarus Natalya Kochanova will hold a number of bilateral meetings as well as take part in the 15th plenary session of the Asian Parliamentary Assembly.