https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_46889196eb86a0cb7d0715e0f_o.jpg
Yarışma, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə (SDG) uyğun olaraq, müəyyən edilmiş konkret sosial problemə həsr olunub.
Bir sıra qurumlardan olan şəxslər münsif qismində iştirak ediblər. Tədbir öncəsi BANM rektoru Elmar Qasımov qonaqlarla görüşüb. İnnovasiya sahəsində BANM tələbələrinin uğurları və aktivliyi bu istiqamədə gələcəkdə hədəflər barədə söhbət aparılıb.
Tədbiri açıq elan edən BANM-ın rektoru Elmar Qasımov iştirakçılara uğurlar arzulayıb və tələbələrin sahibkarlıq sahəsində beynəlxalq arenada parlaması üçün belə platformaların əhəmiyyətini vurğulayıb.
Ali Məktəbin 10 aktiv startap komandası iştirak edib. Hər il olduğu kimi, bu il də tələbələr qlobal əhəmiyyətli problemlərin həlli istiqamətində çıxış edərək, öz innovativ ideyaları ilə mübarizə aparıblar.
Xatırladaq ki, ötən il Bakı Ali Neft Məktəbinin “Agroficient” komandası Lissabonda keçirilən regional mərhələnin qalibi olaraq qlobal akselerasiya proqramında iştirak etmək hüququ qazanmışdı.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_46889196eb86a0cb7d0715e0f_o.jpg
The competition focused on a specific social issue identified in line with the United Nations Sustainable Development Goals (SDGs).
Representatives of a number of organizations acted as judges for the competition.
Before the event, BHOS Rector Elmar Gasimov met with the guests. At the meeting, the successes and activity of BHOS students in the field of innovation, as well as future goals in this area, were discussed.
Opening the event, BHOS Rector Elmar Gasimov wished the participants success. He noted that such platforms help students demonstrate their entrepreneurial abilities in the international arena.
Ten BHOS startup teams took part in the round. As in previous years, this year students presented their innovative ideas aimed at solving problems of global importance.
Last year, the “Agroficient” team of Baku Higher Oil School won the regional stage in Lisbon and earned the right to participate in the Global Acceleration Program.