https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_46889196eb86a0cb7d0715e0f_o.jpg
Yarışma, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə (SDG) uyğun olaraq, müəyyən edilmiş konkret sosial problemə həsr olunub.
Bir sıra qurumlardan olan şəxslər münsif qismində iştirak ediblər. Tədbir öncəsi BANM rektoru Elmar Qasımov qonaqlarla görüşüb. İnnovasiya sahəsində BANM tələbələrinin uğurları və aktivliyi bu istiqamədə gələcəkdə hədəflər barədə söhbət aparılıb.
Tədbiri açıq elan edən BANM-ın rektoru Elmar Qasımov iştirakçılara uğurlar arzulayıb və tələbələrin sahibkarlıq sahəsində beynəlxalq arenada parlaması üçün belə platformaların əhəmiyyətini vurğulayıb.
Ali Məktəbin 10 aktiv startap komandası iştirak edib. Hər il olduğu kimi, bu il də tələbələr qlobal əhəmiyyətli problemlərin həlli istiqamətində çıxış edərək, öz innovativ ideyaları ilə mübarizə aparıblar.
Xatırladaq ki, ötən il Bakı Ali Neft Məktəbinin “Agroficient” komandası Lissabonda keçirilən regional mərhələnin qalibi olaraq qlobal akselerasiya proqramında iştirak etmək hüququ qazanmışdı.

В БВШН прошел этап Hult Prize On Campus
Конкурс посвящен конкретной социальной проблеме, обозначенной в соответствии с Целями устойчивого развития (ЦУР) Организации Объединенных Наций.
В качестве судей конкурса выступили представители ряда организаций.
Перед началом мероприятия с гостями встретился ректор БВШН Эльмар Гасымов. На встрече обсуждались успехи и активность студентов БВШН в сфере инноваций, а также будущие цели в этом направлении.
Открывая мероприятие, ректор БВШН Эльмар Гасымов пожелал участникам успехов.  Он отметил, что подобные площадки  помогают студентам продемонстрировать свои предпринимательские способности на международной арене.
В этапе приняли участие 10 стартап-команд БВШН. Как и в предыдущие годы, в этом году студенты представили на конкурс свои новаторские идеи, нацеленные на решение проблем мирового значения.
Отметим, что в прошлом году команда Agroficient Бакинской высшей школы нефти одержала победу на региональном этапе в Лиссабоне и получила право участвовать в глобальной программе акселерации.