https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_20b6eb74793dabc9fa7aa8d05_o.jpg
Bakı Olimpiya Stadionunda “Dinamo” klubunun – FCDM-nin futbol məktəbi açılıb. 4 yaşdan 13 yaşa qədər uşaqlar orada peşəkar təlimçilərin, o cümlədən Moskva klubunun mütəxəssislərinin rəhbərliyi altında məşq edə biləcəklər. Bakıda məktəbin açılışı VTB (Azərbaycan)-ın dəstəyi ilə baş tutub.
“VTB (Azərbaycan) ənənəvi olaraq respublikada keçirilən idman tədbirlərini dəstəkləyir. Əminik ki, idman təkcə sağlamlıq deyil, həm də gənc nəslin tərbiyəsi üçün mühüm vasitədir. Bakıda FCDM futbol məktəbinin açılması Azərbaycan uşaqları üçün peşəkar futbol dünyasına qoşulmaq, bacarıqlarını inkişaf etdirmək və gələcəyin idman ulduzlarına çevrilmək üçün bir fürsətdir. Bu, Rusiya futbolunun təcrübəsini və Azərbaycan idman ənənələrini birləşdirən unikal layihədir”, - deyə bank VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, pərakəndə biznesin inkişafı departamentinin direktoru Yevgeni Borodin şərh edib.
VTB (Azərbaycan) respublikada idmanın inkişafına fəal dəstək verir. Bank Azərbaycan Basketbol Liqasının rəsmi sponsorudur və həmçinin 2024-cü ildə Islamic Ice Hockey Tournament turnirində “Baku Flames” komandasının tərəfdaşı kimi çıxış edib. 2025-ci ildə Rusiyanın Kazan şəhərində keçiriləcək turnirdə VTB (Azərbaycan) növbəti dəfə “Baku Flames”-i dəstəkləyəcək. FCDM futbol məktəbinin açılışı ölkədə uşaq və gənclər idmanının dəstəklənməsi istiqamətində daha bir mühüm addım oldu.
Qeyd:
FCDM Futbol Məktəbi “Laçın” İdman Klubu ilə Moskvanın “Dinamo” futbol klubu arasında tərəfdaşlıq əsasında yaradılıb. Bu əməkdaşlıq Rusiyanın ən qədim klublarından birinin mütəxəssisləri tərəfindən hazırlanmış qabaqcıl təlim metodlarından istifadə etməyə imkan verəcək. Gənc idmancılar təkcə futbol bacarıqlarını təkmilləşdirməklə yanaşı, “Dinamo” klubunun dəstəyi ilə təşkil olunan turnirlərdə, ustad dərslərində və digər tədbirlərdə də iştirak edə biləcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_20b6eb74793dabc9fa7aa8d05_o.jpg
На базе Бакинского олимпийского стадиона открылась футбольная школа ФК «Динамо» – FCDM. В ней смогут заниматься дети от 4 до 13 лет под руководством профессиональных тренеров, в том числе специалистов московского клуба. Запуск школы в Баку состоялся при поддержке ВТБ (Азербайджан).
«Традиционно, ВТБ (Азербайджан) поддерживает спортивные мероприятия в республике. Мы убеждены, что спорт – это не только здоровье, но и важный инструмент для воспитания подрастающего поколения. Открытие футбольной школы FCDM в Баку – это возможность для азербайджанских детей приобщиться к миру профессионального футбола, развить свои навыки и, возможно, стать будущими звездами спорта. Это уникальный проект, который объединяет опыт российского футбола и азербайджанские спортивные традиции», – отметил член правления, директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
ВТБ (Азербайджан) активно поддерживает развитие спорта в республике. Банк является официальным спонсором Азербайджанской баскетбольной лиги, а также выступил партнером команды Baku Flames на международном хоккейном турнире Islamic Ice Hockey Tournament в 2024 году. В 2025 году ВТБ (Азербайджан) вновь поддержит Baku Flames на турнире, который пройдет в российском городе Казань. Открытие футбольной школы FCDM стало еще одним важным шагом в поддержке детского и юношеского спорта в стране.
Футбольная школа FCDM создана в партнерстве между Лачинским спортивным клубом и московским футбольным клубом «Динамо», который уже много лет поддерживает российский банк ВТБ. Это сотрудничество позволит использовать передовые методики тренировок, разработанные специалистами одного из старейших клубов России. Ученики школы смогут не только улучшить свои футбольные навыки, но и участвовать в турнирах, мастер-классах и других мероприятиях, организуемых при поддержке ФК «Динамо».