https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_8a26484014fe841ff938a791c_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnzibati – təsərrüfat işləri üzrə prorektoru Oktay Rzayev və Tədbirlərin və sərgilərin təşkili şöbəsinin rəisi Sahib Kazımov Türkiyəyə səfər ediblər.
Səfər çərçivəsində Ankara Universitetinin Mühəndislik fakültəsi nəzdində fəaliyyət göstərən Geologiya mühəndisliyi kafedrası, Yer Elmləri üzrə Araşdırma və Tətbiq Mərkəzində olublar.
BANM nümayəndələri rektor Prof. Dr. Necdet Ünüvar və prorektor Yusuf Kağan Kadıoğlu ilə görüşərək əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparıblar. Qarşılıqlı potensial əməkdaşlıq istiqamətləri dəyərləndirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_8a26484014fe841ff938a791c_o.jpg
Проректор по административно-хозяйственным вопросам Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Октай Рзаев и руководитель отдела организации мероприятий и выставок БВШН Сахиб Кязымов посетили Турцию.
В рамках визита они посетили кафедру геологической инженерии и Центр исследований и применения наук о Земле, которые функционируют при инженерном факультете Университета Анкары.
Представители БВШН встретились с ректором вуза, профессором Недждетом Унюваром и проректором Юсуфом Каганом Кадыоглу и обсудили с ними возможности сотрудничества. В ходе встречи были определены потенциальные направления взаимного сотрудничества.