https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d908f054b34564b15c1017fb4_o.jpg
Sərfəli rabitə xidmətləri ilə tanınan “Nar” Füzuli şəhərində, Mirzə Uluqbəy adına 1 saylı orta məktəbin şagirdləri arasında “Böyük Qayıdış” mövzusunda rəsm müsabiqəsi keçirib. Şagirdlərin yaratdığı əsərlər məktəbin akt zalında sərgilənib.
Tədbirdə məktəb və “Nar” rəhbərliyi, eləcə də YARAT Müasir İncəsənət Məkanının rəssam-kuratorlarından ibarət heyət iştirak edib. Əməkdar incəsənət xadimi Sabina Şıxlinskaya və məkanın layihə meneceri Leyla Ağayeva əsərləri qiymətləndirərək, gənc müəlliflərə sertifikatlar təqdim ediblər.
Şagirdlərin istedadını rəqəmsal dünyaya daşımaq məqsədilə, "Nar" müsabiqənin qaliblərinə müasir planşet və smart qələm hədiyyə edib. Bu təşəbbüslə "Nar" regionun mədəni həyatına töhfə verilməsi və yerli icmanın istedadlı gənclərinin dəstəklənməsini hədəfləyir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d908f054b34564b15c1017fb4_o.jpg
Nar, known for its advantageous communication services, has organized an art contest titled “The Great Return” among students of Mirza Ulugh Beg Secondary School No. 1 in Fuzuli. The students’ artworks were exhibited in the school’s assembly hall.
The event was attended by the school and "Nar" management and a team of artist-curators from the YARAT Contemporary Art Centre. Honored artist Sabina Shikhlinskaya and head of the project space Leyla Agayeva evaluated the works and awarded certificates to the young artists.
To bring students' talents into the digital world, Nar has gifted modern tablets and smart pens to the winners of the competition. With this initiative, "Nar" aims to contribute to the cultural life of the region and support talented young individuals within the local community.