https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d908f054b34564b15c1017fb4_o.jpg
Sərfəli rabitə xidmətləri ilə tanınan “Nar” Füzuli şəhərində, Mirzə Uluqbəy adına 1 saylı orta məktəbin şagirdləri arasında “Böyük Qayıdış” mövzusunda rəsm müsabiqəsi keçirib. Şagirdlərin yaratdığı əsərlər məktəbin akt zalında sərgilənib.
Tədbirdə məktəb və “Nar” rəhbərliyi, eləcə də YARAT Müasir İncəsənət Məkanının rəssam-kuratorlarından ibarət heyət iştirak edib. Əməkdar incəsənət xadimi Sabina Şıxlinskaya və məkanın layihə meneceri Leyla Ağayeva əsərləri qiymətləndirərək, gənc müəlliflərə sertifikatlar təqdim ediblər.
Şagirdlərin istedadını rəqəmsal dünyaya daşımaq məqsədilə, "Nar" müsabiqənin qaliblərinə müasir planşet və smart qələm hədiyyə edib. Bu təşəbbüslə "Nar" regionun mədəni həyatına töhfə verilməsi və yerli icmanın istedadlı gənclərinin dəstəklənməsini hədəfləyir.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d908f054b34564b15c1017fb4_o.jpg
«Nar» известный своими выгодными услугами связи, организовал конкурс рисунков на тему «Великое возвращение» среди учащихся средней школы №1 имени Мирзы Улугбея в Физули. Работы, созданные учениками, были выставлены в актовом зале школы.
На мероприятии присутствовали, руководство школы и «Nar» а также команда художников-кураторов Центра современного искусства YARAT. Заслуженный художник Сабина Шихлинская и руководитель проекта пространства Лейла Агаева оценили работы участников и вручили сертификаты юным авторам.
Для раскрытия талантов школьников в цифровом мире «Nar» подарил победителям конкурса современные планшеты и умные ручки. Этой инициативой «Nar» стремится внести вклад в культурную жизнь региона и поддержать талантливую молодежь местного сообщества.