https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d781f30d18cbe4a099f853cb5_o.jpg
Azərbaycanda artıq altıncı ildir keçirilən “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi başa çatıb. Fevralın 20-də “JW Marriott Absheron” hotelində təşkil edilmiş təntənəli mərasimdə qalib elan edilib. Müsabiqənin əsas qalibi “Princeps Legem” şirkətinin rəhbəri Gülbəniz Məmmədova olub.
O, Azərbaycanı dünya üzrə “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsinin beynəlxalq mərhələsində təmsil edəcək. Qalib biznes icmasının, beynəlxalq maliyyə qurumlarının nümayəndələri və tanınmış şirkət rəhbərlərindən ibarət müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən 12 iştirakçı arasından seçilib.
Bundan başqa, “Spektr Group” şirkətinin rəhbəri Kamran Salayev “Sənaye lideri”, “Upsystems” şirkətinin rəhbəri Bəhruz Rüstəmov “İnnovasiya”, “Regional” hospitalın rəhbəri Elçin Əliyev “Regional inkişaf”, “SDA Consulting” şirkətinin rəhbəri Səbinə Qazizadə “Qadın sahibkarlığında mükəmməllik” nominasiyası üzrə qalib olub.
ABB-nin İdarə heyəti sədrinin müavini Taleh Tahirli müsabiqənin qala gecəsindəki çıxışında bankın artıq altıncı ildir ki, bu müsabiqəyə dəstək verdiyini xatırladıb: “Biznes mühiti hər keçən gün dəyişir, texnologiyalar sahibkarlığın yeni inkişaf mərhələsinə keçidini sürətləndirir. ABB olaraq, sahibkarlarımızın bu yeni dövrdə daha güclü və rəqabətədavamlı olması üçün hər zaman onların yanındayıq. ABB-nin yeni ABB Biz tətbiqi, rəqəmsal maliyyə həlləri və süni intellekt əsaslı xidmətlər sahibkarların daha sürətli qərarlar verməsinə, maliyyə axınlarını daha effektiv idarə etməsinə imkan yaradır”.
EY şirkəti tərəfindən təsis edilmiş “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi 1986-cı ildən keçirilir. Hazırda 60-dan çox ölkədə təşkil olunur və dünyanın ən nüfuzlu işgüzar mükafatlarından sayılır. “EY İlin İş Adamı” proqramının məqsədi yüksək potensiala malik iş adamlarının uğurlarını nümayiş etdirməkdir. ABB ilə yanaşı, bp şirkəti də müsabiqəyə sponsorluq dəstəyi göstərir. Proqramın partnyorları sırasında “Ekvita” konsaltinq şirkəti, AZPROMO (Azərbaycanın İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi), Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyası, “TimesConsulting” də var.
ABB-nin müasir, faydalı və universal məhsul və xidmətləri barədə məlumatları bankın filial və şöbələrindən, https://abb-bank.az/ rəsmi internet səhifəsindən və ya 937 nömrəli “Məlumat mərkəzi”ndən, həmçinin rəsmi “Facebook” səhifəsindən əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d781f30d18cbe4a099f853cb5_o.jpg
В Азербайджане завершился шестой по счету конкурс «EY Предприниматель года». Торжественная церемония награждения прошла 20 февраля в отеле JW Marriott Absheron, где был объявлен победитель.
Главный приз завоевала Гюльбениз Мамедова – руководитель компании Princeps Legem. Она представит Азербайджан на международном этапе конкурса World Entrepreneur of the Year. Победитель был выбран из 12 участников независимым жюри, в состав которого вошли представители бизнес-сообщества, международных финансовых организаций и руководители ведущих компаний.
Кроме того, в номинациях победили: Камран Салаев (Spektr Group) – «Лидер индустрии», Бахруз Рустамов (Upsystems) – «Инновация», Эльчин Алиев (Regional Hospital) – «Региональное развитие», Сабина Газизаде (SDA Consulting) – «Совершенство в женском предпринимательстве».
Заместитель председателя Правления Банка ABB Талех Тахирли, выступая на гала-вечере, отметил, что Банк поддерживает этот конкурс уже шестой год подряд: «Бизнес-среда меняется с каждым днем, технологии ускоряют переход предпринимательства на новый этап развития. Банк ABB всегда рядом с предпринимателями, помогая им становиться сильнее и конкурентоспособнее в новых реалиях. Наше новое приложение ABB Biz, цифровые финансовые решения и сервисы на основе искусственного интеллекта позволяют бизнесу быстрее принимать решения и эффективнее управлять финансовыми потоками».
Конкурс «EY Предприниматель года», основанный компанией EY в 1986 году, проводится более чем в 60 странах мира и является одной из самых престижных бизнес-наград. Его цель – продемонстрировать успехи предпринимателей с высоким потенциалом.
Партнерами конкурса, помимо Банка ABB, выступают BP, консалтинговая компания Ekvita, AZPROMO (Азербайджанское агентство по продвижению экспорта и инвестиций), Ассоциация профессиональных финансовых менеджеров Азербайджана, TimesConsulting.