https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_326c49b861fcf1ee5596fc81c_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Böyük Britaniyanın Vorvik Universitetinin strateji inkişaf üzrə direktoru Gareth Robertslə görüşüb. Görüşdə “British Council”ın Azərbaycandakı rəhbəri Nərgiz Hacıyeva da iştirak edib.
Görüş zamanı iki universitet arasında potensial əməkdaşlıq imkanları və həyata keçiriləcək birgə proqramlar müzakirə edilib. Tərəflər təhsil və elmi tədqiqat sahələrində qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsi, tələbə və müəllim mübadiləsi, birgə elmi araşdırmaların aparılması istiqamətində fikir mübadiləsi aparıblar.
Rektor Elçin Babayev BDU-nun son illərdə əldə etdiyi uğurlar, beynəlxalq reytinqlərdə mövqeyinin yüksəlməsi, innovativ tədris metodlarının tətbiqi və elmi araşdırmalardakı nailiyyətlər barədə məlumat verib.
Vorvik Universitetinin nümayəndəsi Gareth Roberts iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq sahələri üzrə təkliflərini irəli sürərək, strateji tərəfdaşlığın inkişaf etdirilməsi üçün geniş imkanların mövcud olduğunu vurğulayıb.

Обсуждено сотрудничество между БГУ и Уорикским университетом
Обсуждено сотрудничество между БГУ и Уорикским университетом Обсуждено сотрудничество между БГУ и Уорикским университетом
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился с директором по стратегическому развитию Уорикского университета (Великобритания) Гаретом Робертсом. На встрече также присутствовала глава British Council в Азербайджане Наргиз Гаджиева.
В ходе встречи обсуждались возможности сотрудничества и совместные программы между двумя университетами. Стороны обменялись мнениями по вопросам расширения связей в сфере образования и научных исследований, обмена студентами и преподавателями, проведения совместных научных исследований.
Эльчин Бабаев рассказал об успехах БГУ, его растущих позициях в международных рейтингах, применении инновационных методов обучения и достижениях в научных исследованиях.
Представитель Уорикского университета Гарет Робертс выдвинул свои предложения по направлениям сотрудничества двух вузов, подчеркнув, что существуют широкие возможности для стратегического партнерства.