https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_0cd3dc04ea7e05b1c7e5cb575_o.jpg
“AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatı Bakı Dövlət Universitetinin “BDU könüllüləri” təşkilatının təşəbbüsü ilə tələbələr üçün infosessiya keçirib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov “AIESEC Azərbaycan”ın həyata keçirdiyi layihələrin gənclərin şəxsi və peşəkar inkişafında mühüm rol oynadığını qeyd edib. O, “BDU könüllüləri” təşkilatının da tələbələrin gələcək karyeralarına və sosial fəaliyyətlərinə mühüm töhfə verdiyini vurğulayıb.
“AİESEC Azərbaycan”ın marketinq və ictimaiyyətlə əlaqələr komitəsinin sədri Nazənin Məmmədli tələbələrə qurumun fəaliyyət istiqamətləri, beynəlxalq proqramları və təşkilata qoşulma prosesini izah edib. Bildirib ki, “AIESEC”in tələbələr üçün təqdim etdiyi xaricdə könüllülük, maaşlı təcrübə və liderlik proqramları iştirakçılara fərdi inkişaf, yeni mədəniyyətlərlə tanışlıq və qlobal şəbəkə qurmaq baxımından geniş imkanlar yaradır.
Daha sonra təşkilatın fəaliyyəti və proqramları barədə videoçarx nümayiş etdirilib.
İnfosessiya interaktiv müzakirələrlə davam edib.
Qeyd edək ki, “AIESEC” dünyanın 130-dək ölkəsində fəaliyyət göstərir. Təşkilatın Azərbaycanda fəaliyyəti isə 2006-cı ildən başlayıb. Təşkilatın əsas məqsədi gənclərin liderlik potensialını aşkarlamaq, onların inkişafına töhfə vermək, müxtəlif proqramlar vasitəsilə onlara beynəlxalq təcrübə keçmək şansı yaratmaqdır.

Студентам БГУ рассказали об организации «AIESEC Азербайджан»
Студентам БГУ рассказали об организации «AIESEC Азербайджан» Студентам БГУ рассказали об организации «AIESEC Азербайджан»
Международная молодежная организация «AIESEC Азербайджан» по инициативе организации «Волонтеры БГУ» Бакинского государственного университета (БГУ) провела информационную сессию для студентов вуза.
Заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Рамин Самедов отметил, что проекты AIESEC в Азербайджане играют важную роль в личностном и профессиональном развитии молодежи. Он подчеркнул, что организация «Волонтеры БГУ» также вносит значительный вклад в будущую карьеру и общественную деятельность студентов.
Назенин Мамедли - председатель комитета по маркетингу и связям с общественностью «AIESEC Азербайджан» рассказала студентам о деятельности организации, международных программах и процессе вступления в организацию. Она отметила, что программы волонтерства за рубежом, оплачиваемых стажировок и лидерства, предлагаемые AIESEC для студентов, предоставляют участникам широкие возможности для индивидуального развития, знакомства с новыми культурами и построения глобальной сети.
Затем показан видеоролик о деятельности и программах организации.
Инфосессия продолжилась интерактивными дискуссиями.
Отметим, что AIESEC осуществляет свою деятельность примерно в 130 странах мира. Деятельность организации в Азербайджане началась в 2006 году. Основная цель организации — раскрыть лидерский потенциал молодых людей, способствовать их развитию и создать для них возможности получения международного опыта через различные программы.