https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_4d57e69b4cb5f056c36c2c00c_o.jpg
Beynəlxalq Avtomobil Federasiyası (FIA) 2025-ci il Formula 1 Dünya Çempionatı üçün media nümayəndələrinin akkreditasiyası təlimatını təqdim edib. Bu təlimat yarışlara qeydiyyat, tələb olunan sənədləri və ümumi meyarları əhatə edir. Akkreditasiya yalnız müəyyən keyfiyyət və tiraj tələblərinə cavab verən media orqanları, əsasən motosport və idman jurnalistləri, fotoqraflar və redaktorlar üçün nəzərdə tutulub.
2025-ci il Formula 1 Dünya Çempionatında media nümayəndələrinin akkreditasiya prosesində diqqət yetirilən əsas amillər arasında media orqanlarının peşəkarlığı, təcrübəsi və əvvəlki yarışlarda göstərdikləri fəaliyyət yer alır. Bu meyarlar media nümayəndələrinin akkreditasiyadan keçməsində mühüm rol oynayacaq.
Akkreditasiya prosesi yalnız FIA-nın və Formula One Management (FOM) şirkəti tərəfindən qərarı ilə həyata keçirilir və istənilən vaxt xəbərdarlıq edilmədən ləğv edilə bilər.
Yerli media nümayəndələri üçün akkreditasiya müraciətləri Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti (BŞH) tərəfindən qəbul ediləcək. Qeyd edək ki, media akkreditasiyasına qeydiyyatın tarixi yaxın zamanda açıqlanacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_4d57e69b4cb5f056c36c2c00c_o.jpg
The Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) has released the media accreditation guidelines for the 2025 Formula 1 World Championship. These guidelines outline the registration process, required documentation, and general criteria for media representatives covering the championship.
Accreditation is available exclusively to media organizations that meet specific quality and circulation standards, with a primary focus on motorsport and sports journalists, photographers, and editors.
The selection process will take into account key factors such as the professionalism, experience, and previous coverage of media representatives. These criteria will play a crucial role in determining accreditation approval.
The FIA and Formula One Management (FOM) are solely responsible for the accreditation process, which may be revoked at any time without prior notice.
Accreditation applications for local media representatives will be handled by Baku City Circuit Operations Company (BCC). The registration date for media accreditation will be announced soon.
The official Guideline can be accessed on the Azerbaijan GP’s website.
The Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix 2025 will take place in Baku from September 19-21, 2025, promising an exciting weekend of world-class motorsport action.