https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_4d57e69b4cb5f056c36c2c00c_o.jpg
Beynəlxalq Avtomobil Federasiyası (FIA) 2025-ci il Formula 1 Dünya Çempionatı üçün media nümayəndələrinin akkreditasiyası təlimatını təqdim edib. Bu təlimat yarışlara qeydiyyat, tələb olunan sənədləri və ümumi meyarları əhatə edir. Akkreditasiya yalnız müəyyən keyfiyyət və tiraj tələblərinə cavab verən media orqanları, əsasən motosport və idman jurnalistləri, fotoqraflar və redaktorlar üçün nəzərdə tutulub.
2025-ci il Formula 1 Dünya Çempionatında media nümayəndələrinin akkreditasiya prosesində diqqət yetirilən əsas amillər arasında media orqanlarının peşəkarlığı, təcrübəsi və əvvəlki yarışlarda göstərdikləri fəaliyyət yer alır. Bu meyarlar media nümayəndələrinin akkreditasiyadan keçməsində mühüm rol oynayacaq.
Akkreditasiya prosesi yalnız FIA-nın və Formula One Management (FOM) şirkəti tərəfindən qərarı ilə həyata keçirilir və istənilən vaxt xəbərdarlıq edilmədən ləğv edilə bilər.
Yerli media nümayəndələri üçün akkreditasiya müraciətləri Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti (BŞH) tərəfindən qəbul ediləcək. Qeyd edək ki, media akkreditasiyasına qeydiyyatın tarixi yaxın zamanda açıqlanacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_4d57e69b4cb5f056c36c2c00c_o.jpg
Международная автомобильная федерация (FIA) обнародовала руководство по аккредитации средств массовой информации на Чемпионат мира Формулы 1 2025 года. Данное руководство определяет процесс регистрации, необходимую документацию и общие критерии для представителей СМИ, освещающих чемпионат.
Аккредитация предоставляется исключительно медиа-организациям, отвечающим определенным стандартам качества и тиража, с первоочередным вниманием к журналистам, фотографам и редакторам, специализирующимся на автоспорте и спорте.
Процесс отбора будет учитывать ключевые факторы, такие как профессионализм, опыт и предыдущее освещение мероприятий представителями СМИ. Эти критерии сыграют решающую роль в принятии решения об одобрении аккредитации.
FIA и Formula One Management (FOM) несут исключительную ответственность за процесс аккредитации, которая может быть отозвана в любое время без предварительного уведомления.
Обработка заявок на аккредитацию от местных представителей СМИ будет осуществляться компанией Baku City Circuit Operations Company (BCC). Дата начала регистрации для аккредитации СМИ будет объявлена в ближайшее время.
Официальное руководство доступно на веб-сайте Гран-при Азербайджана.
Formula 1 Qatar Airways Гран-при Азербайджана пройдет в Баку с 19 по 21 сентября 2025 года, обещая захватывающие выходные автоспорта мирового уровня.