https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_36695077b29bd122a70864173_o.jpg
“FCHAIN”in PR meneceri Gunel Musa Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə Azərbaycan Respublikası Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “SmartNation” platforması təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Su həyatdır!” layihəsinin bağlanış mərasimində iştirak edib.
KOB-lar üçün səmərəli su istifadəsi və müasir texnologiyaların tətbiqini təşviq edən inkişaf proqramının ətraflı müzakirə olunduğu tədbir bu layihənin potensial tərəfdaşlara tanıdılması, su ehtiyatlarının qorunması, davamlı idarə edilməsi və innovativ həllərin təqdimatı üçün vacib platforma rolunu oynayıb.
Qeyd edək ki, “Su həyatdır!” layihəsinin əsas məqsədi Azərbaycanın cənub bölgələrində su ehtiyatlarının səmərəli idarə olunması və yaşıl sahibkarlıq təcrübələrinin təşviqidir. Layihə müddətində 5000-ə yaxın fermerlə görüş keçirilib, onlara su resurslarından səmərəli istifadə və iqlimə uyğun kənd təsərrüfatı texnologiyaları barədə ətraflı məlumat verilib.
"Financial Chain Corporation" dünyanın 15 ölkəsində keyfiyyətli konsaltinq xidmətləri göstərməklə yanaşı, ətraf mühit, təbiət və planet qarşısında məsuliyyətinin fərqindədir və sosial layihələrdə fəal iştirak edir. Şirkət hər kəsi dünyanı daha yaxşı, daha təmiz və daha təhlükəsiz etmək üçün birgə fəaliyyətə çağırır!

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_36695077b29bd122a70864173_o.jpg
Gunel Musa, FCHAIN PR Manager, participated in the closing ceremony of the “Water is Life” project, implemented by Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and the “SmartNation” platform with financial support of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan.
The event served as an important platform for discussing the development program that promotes efficient water use and the application of modern technologies for SMBs.
The project also focused on water resource conservation, sustainable management, and the presentation of innovative solutions.
The aim of the project was to ensure the efficient management of water resources and promote green entrepreneurship practices in Azerbaijan’s southern regions.
During the project nearly 5,000 farmers were met and informed on the efficient use of water resources and climate-adaptive agricultural technologies.
Financial Chain Corporation along with providing quality consulting services in 15 countries of the world, is aware of its responsibility for the environment, nature and the planet, and actively participates in social projects. The company calls everyone for make the world better, cleaner, and safer!