Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Qazaxıstanın Atırau Neft və Qaz Universitetinin Təkmilləşdirmə və Əlavə Təhsil İnstitutunun direktoru Akmaral Jalgasbaeva və Neft və qaz fakültəsinin dekanı Reyhan Süleymenova ilə görüş olub.
Qonaqları salamlayan rektor Elçin Babayev Qazaxıstan universitetlərinin BDU-nun beynəlxalq əlaqələrində xüsusi çəkiyə malik olduğunu bildirib. Bu baxımdan Atırau Neft və Qaz Universiteti ilə imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsindən gözləntilərin böyük olduğunu, bunun iki qardaş ölkə arasında təhsil və elmi-tədqiqat sahəsində əməkdaşlığın daha da genişlənməsinə xidmət edəcəyinə əminliyini bildirib.
Qonaqlar BDU ilə elm və təhsil sahəsində əlaqələrin genişləndirilməsi, tələbə-müəllim mübadiləsinin vacibliyini bildirib, Atırau Neft və Qaz Universitetinin əlavə təhsil sahəsində təcrübəsini bölüşüblər.

В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась встреча с директором Института повышения квалификации и дополнительного образования Атырауского университета нефти и газа (Казахстан) Акмарал Жалгасбаевой и деканом факультета нефти и газа Рейхан Сулейменовой.
Ректор Эльчин Бабаев заявил, что казахстанские вузы играют особую роль в связах БГУ. Он выразил большие ожидания от подписанного соглашения с Атырауским университетом нефти и газа, уверенность, что документ послужит расширению сотрудничества в сфере образования и науки между двумя братскими странами.
Гости подчеркнули важность расширения связей с БГУ, обмена студентами и преподавателями, а также поделились опытом Атырауского университета нефти и газа в сфере дополнительного образования.