https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_6c4bd5216ac0b2910b774d485_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin Psixologiya kafedrasının müəllim-tələbə heyəti Universitetin şəhid məzunu Ataməli Musaoğlunun məzarını ziyarət edib. Onlar şəhidin məzarı üzərinə gül dəstələri düzüb, xatirəsini ehtiramla yad edib, ailə üzvləri ilə görüşüblər.
Qeyd edək ki, Ataməli Musaoğlu 2012-ci ildə yüksək balla BDU-nun Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin “Psixologiya” ixtisasına qəbul olunub. 2020-ci il sentyabrın 27-də könüllü olaraq cəbhəyə yollanıb. Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin baş kəşfiyyatçısı olan Ataməli Musaoğlu oktyabrın 16-da Ağdərə döyüşləri zamanı yaralı dostunu xilas edərkən qəhrəmancasına şəhidlik zirvəsinə ucalıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_6c4bd5216ac0b2910b774d485_o.jpg
Преподаватели и студенты кафедры психологии факультета социальных наук и психологии Бакинского государственного университета (БГУ) посетили могилу шехида Атамали Мусаоглу, а также встретились с его семьей.
Атамали Мусаоглу в 2012 году поступил на факультет социальных наук и психологии, набрав высокие баллы. 27 сентября 2020 года он добровольно отправился на фронт. Служивший в Вооруженных силах Азербайджана в звании главного разведчика, он 16 октября 2020 года во время боев в Агдере героически пал шехидом, спасая раненого боевого товарища.