https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_dc6d1512ff85e4322e382f8d6_o.jpg
Sosial məsuliyyətli bankçılıq prinsiplərinə sadiq qalan TuranBank növbəti xeyriyyə aksiyasına imza ataraq “Azərbaycan Uşaqları” İctimai Birliyinə dəstək olub.
Belə ki, “Zərif əldən cəsur ürəklərə” layihəsi çərçivəsində Bank “Azərbaycan Uşaqları” İctimai Birliyi nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq sığınacağı – Reinteqrasiya mərkəzinin zorakılığa məruz qalan və kimsəsiz qız uşaqlarının peşə bacarıqlarını artırmaq məqsədilə hazırladıqları simvolik bəzək əşyalarının satışını dəstəkləyərək onların təhsil xərclərinin qarşılanmasını təmin edib.
Layihənin məqsədi zorakılığa məruz qalan və kimsəsiz qız uşaqlarının sosial və iqtisadi müstəqilliklərini təmin etməklə yanaşı, onların bacarıqlarını inkişaf etdirərək gələcəkdə müstəqil həyat qurmaq və cəmiyyətdə daha aktiv iştirak etmək üçün zəruri bilik və bacarıqları əldə etmələrinə dəstək verməkdir. Eyni zamanda, onların təhsil imkanlarını genişləndirməyə, şəxsi və peşəkar inkişaflarını təmin etməyə və daha yaxşı gələcək perspektivləri üçün əsaslar yaratmağa xidmət edir.
Məlumat üçün bildirək ki, Bank hazırlanmış simvolik bəzək əşyalarını xanım əməkdaşlarına təqdim etməklə zərif əllərin və cəsur ürəklərin gücünü birləşdirərək daha sağlam və dayanıqlı bir cəmiyyətin formalaşmasına töhfə verməyi hədəfləyir.
Qeyd edək ki, TuranBank bundan sonra da gənc qızların, xanımların iqtisadi səmərəliliyinin artırılması istiqamətində səylərini davam etdirəcək.
Yarandığı tarixdən etibarən 33 il ərzində özünün 22 satış nöqtəsilə TuranBank daim inkişaf yolunu tutmuş, xidmətləri ilə həm keyfiyyət, həm də kəmiyyət baxımından maliyyə sektorunda önəmli mövqeyə sahib olmuşdur. Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı 935 çağrı mərkəzinə zəng edərək, TuranBank-ın rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_dc6d1512ff85e4322e382f8d6_o.jpg
In line with the principles of socially responsible banking, TuranBank recently held a charity event in support of the Public Union "Children of Azerbaijan."
As part of the project " Zərif əldən cəsur ürəklərə", the bank facilitated the sale of symbolic jewelry handcrafted at the Reintegration Center, operated by the Public Union "Children of Azerbaijan." The initiative aims to assist girls who have suffered from violence and abandonment in enhancing their professional skills and covering their educational expenses.
The goal of the project is to provide homeless and abused girls with social and economic independence, while also helping them develop skills and gain knowledge necessary to lead an independent life. This will allow them to more actively engage in society, expand their educational opportunities, and pave the way for personal and professional development—ultimately contributing to brighter prospects for their future.
Through this initiative, TuranBank also supports its female employees by offering them the opportunity to receive symbolic jewelry, embodying the strength of gentle hands and brave hearts.
It is worth noting that TuranBank will continue its efforts to improve the economic well-being of young girls and women.
Since its establishment, TuranBank has grown steadily for 33 years and now operates 22 branches. The bank holds a strong position in the financial sector, known for the quality and quantity of its services. For detailed information on the products and services provided, please contact our 935 call center, visit TuranBank's official website, or follow us on our social media pages.