https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_5a1f6595717e9e1fb2a968248_o.jpg
Sahibkarlıq, təhsil, maliyyə savadlılığı kimi bir çox istiqamətdə qadınların inkişafına yönəlik layihələrlə gündəmə gələn Birbank bu dəfə “Qadın Liderləri Zirvəsi”nin həyata keçirilməsinə dəstək oldu. “Facemark” və “İNCİ - İşgüzar Xanımların Ünsiyyət Klubu”nun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə “Fərqlərin bərabərliyi” konsept mesajı ilə 500-ə yaxın lider, eləcə də bu yolda hədəfləri olan qadın bir araya gəldi. İştirakçılar panel müzakirələrdə dövlət və özəl sektorda çalışan lider xanımları dinləyib, müzakirələrdə aktiv iştirak etdilər.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan kapitalı və Təşkilati inkişaf üzrə Baş inzibatçı Fərqanə Məmmədovanın moderator olduğu ilk panel “Lider qadın, yoxsa qadın lider” mövzusuna həsr olundu. Paneldə spiker qismində İnsan resursları sahəsində geniş təcrübəyə malik, “GDG Professionals” şirkətinin təsisçi direktoru, biznes və həyat kouçu Gülzar Quliyeva, “OBA” marketlər şəbəkəsinin İdarə Heyətinin sədri Natəvan İbrahimova, “Dərs Evi - İnnovativ Təhsil Mərkəzi”nin Baş direktoru Nigar Baimova, Azərbaycan Beynəlxalq Bankının Baş direktoru Aynur Süleymanlı, “Erickson Coaching International” şirkətinin İdarə Heyətinin üzvü Zerrin Başer kimi öz sahəsində lider mövqedə olan xanımlar təcrübələrini bölüşdülər.
İştirakçıların da mütəmadi fikir bildirdikləri, interaktiv keçən geniş müzakirənin ardından Fərqanə Məmmədova panelin yekun rəyini səsləndirdi. “Liderlik cinsiyyətlə deyil, şəxsi keyfiyyətlər, bacarıqlar, davamlı inkişaf və özgüvənlə əlaqəlidir. Hər bir lider, insanları ilhamlandırma, düzgün qərar qəbuletmə və dəyişikliklərin idarə edilməsi qabiliyyəti ilə önə çıxır. Effektiv liderlər, yalnız özlərini deyil, eyni zamanda komandalarını da irəliləməyə və inkişaf etməyə təşviq edirlər. Çünki liderliyə gedən yol kiçik, amma əmin addımlarla başlayır və insan öz üzərində çalışmaqla, özünü inkişaf etdirməklə istədiyi pilləyə çata bilir. Dəyişikliklər ideya ilə deyil, hərəkətlə başlayır”.
Daha sonra tədbir “İnnovasiya və Strateji Yanaşmalar” və “Rəqəmsal Trendlər Dövründə Qadınlar” mövzularının müzakirəsi ilə davam etdi. Ümumilikdə 3 moderator 14 spiker təcrübə və biliklərini iştirakçılarla paylaşdı. Onların məqsədi iştirakçılara liderlik yolunda innovativ yanaşmalar təqdim edərək qadınların işgüzar bacarıqlarını daha da inkişaf etdirmək oldu.
Daim ən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Birbank 3 milyondan çox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi,119 filialı və 54 şöbəsindən ibarət Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir. Bank 2025-ci ilədək ölkənin birinci bankı Kapital Bank adı altında müştərilərinə xidmət göstərib və Paşa Holding-ə daxildir. Kapital Bank isə hazırda maliyyə institutu olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://birbank.az/ saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_5a1f6595717e9e1fb2a968248_o.jpg
Birbank, known for its initiatives aimed at supporting women's development in various fields such as entrepreneurship, education, and financial literacy, has now contributed to the realization of the Women Leaders Summit. Organized jointly by Facemark and INCI – Businesswomen’s Networking Club, the event, held under the concept message “Equality of Difference,” brought together nearly 500 leaders, including women striving to achieve their goals in leadership. Participants had the opportunity to listen to and actively engage in panel discussions featuring leading women from both the public and private sectors.
The first panel, moderated by Fargana Mammadova, Board member, Chief Human Capital and Organizational Development Officer of Kapital Bank, was dedicated to the topic “A Woman Leader or a Leading Woman?” The panel featured prominent speakers, including Gulzar Guliyeva, founder and director of GDG Professionals and a business and life coach with extensive experience in human resources; Natavan Ibrahimova, Chairperson of the Board of OBA supermarket chain; Nigar Baimova, CEO of Ders Evi - Innovative Education Center; Aynur Suleymanli, Managing Director of the International Bank of Azerbaijan; and Zerrin Baser, a Board Member of Erickson Coaching International. These distinguished women, each a leader in their respective fields, shared their valuable insights and experiences.
Following the engaging and interactive discussions, where participants actively expressed their thoughts, Fargana Mammadova delivered the panel’s closing remarks: “Leadership is not defined by gender but by personal qualities, skills, continuous development, and self-confidence. Every leader stands out with their ability to inspire people, make the right decisions, and manage change. Effective leaders encourage not only their own growth but also the advancement and development of their teams. The path to leadership begins with small yet confident steps, and through continuous self-improvement, individuals can reach the heights they aspire to. Change does not start with an idea, it starts with action.”
The event then continued with discussions on “Innovation and Strategic Approaches” and “Women in the Era of Digital Trends.” In total, three moderators and 14 speakers shared their knowledge and experiences with the participants. Their goal was to introduce innovative approaches to leadership and help women further develop their business skills.