https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_1a0ae1eb098f11a4b7fe5c63f_o.jpg
8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü Yelo Bank-da özünəməxsus tərzdə qeyd edilib. Bank, artıq ənənə halını almış musiqili tədbirlər sırasına daha bir möhtəşəm gecəni əlavə edərək, qonaqlarına unudulmaz bir axşam yaşadıb.
Bankın Baş ofisində keçirilən “Baharmoniya” adlı konsertin ifaçıları tanınmış pianoçu Vurğun Vəkilov və ölkəmizi Avroviziya-2019 müsabiqəsində təmsil etmiş müğənni-gitaraçı Çingiz Mustafayev olub. Onların möhtəşəm performansı auditoriyanı valeh edərək, zalda unudulmaz bir atmosfer yaradıb. Vurğun Vəkilovun yerli və dünya klassiklərini özünəməxsus tərzdə ifa etməsi, Çingiz Mustafayevin isə enerjisi və səsi ilə gecəni zirvəyə daşıması tamaşaçılar tərəfindən gurultulu alqışlarla qarşılanıb. Konsert Yelo Bank və Cult Baku Club platformasının birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Yelo Bank hər zaman korporativ mədəniyyətə innovativ yanaşaraq, sənət və incəsənətin dəstəklənməsinə xüsusi önəm verir. Bankın Baş ofisinin 400 nəfərlik tədbir zalı indiyədək bir çox mötəbər musiqi axşamlarına ev sahibliyi edib. Burada xalq artisti Fidan Hacıyeva və onun qadınlardan ibarət ilk kamera orkestri "Mezzo", əməkdar artist Şahin Növrəsli və onun triosu, Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının kamera orkestri, tanınmış pianoçu İsfar Sarabski və vokal ifaçı Elnur Hüseynov səhnə alıb.
Yelo Bank gələcəkdə də yerli və beynəlxalq mədəni irsin təbliğinə dəstək olmağa və incəsənət tədbirlərini ənənə halına gətirməyə davam edəcək.
Yelo Bank-dan debet kart ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_1a0ae1eb098f11a4b7fe5c63f_o.jpg
On International Women's Day, Yelo Bank marked the occasion in a truly special way. Adding another remarkable event to its tradition of musical evenings, the Bank hosted an unforgettable night of music and celebration.
The "Baharmoniya" concert, held at Yelo Bank’s Head Office, featured the renowned pianist Vurgun Vakilov and the talented singer-guitarist Chingiz Mustafayev, who represented Azerbaijan at the Eurovision Song Contest 2019. Their captivating performances enchanted the audience, creating an unparalleled atmosphere. Vakilov's exquisite interpretations of classics, combined with Mustafayev’s powerful energy and soulful voice, brought the evening to its peak, earning thunderous applause from the guests.
The concert was jointly organized by Yelo Bank and the Cult Baku Club, reflecting the Bank’s commitment to fostering cultural experiences.
Yelo Bank takes an innovative approach to corporate culture, placing great emphasis on supporting the arts. The 400-seat event hall at its Head Office has previously hosted prestigious musical evenings, featuring People's Artist Fidan Hajiyeva and her all-female chamber orchestra "Mezzo", Honored Artist Shahin Novrasli and his trio, the Chamber Orchestra of the Azerbaijan State Academic Philharmonic, as well as celebrated pianist Isfar Sarabski and vocalist Elnur Huseynov.
By continuing to support the promotion of local and international cultural heritage, Yelo Bank remains dedicated to making art and music a lasting tradition.