https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_a015493062fadc0ffa31e703f_o.jpg
Beynəlxalq Avtomobil Federasiyası (FIA) 2025-ci il Formula 1 dünya çempionatı üçün media nümayəndələrinin akkreditasiyası təlimatını təqdim edib.
Bakı Şəhər Halqasından innews.media verilən məlumata görə, bu təlimat yarışlara qeydiyyat, tələb olunan sənədləri və ümumi meyarları əhatə edir. Akkreditasiya yalnız müəyyən keyfiyyət və tiraj tələblərinə cavab verən media orqanları, əsasən motosport və idman jurnalistləri, fotoqraflar və redaktorlar üçün nəzərdə tutulub.
2025-ci il Formula 1 dünya çempionatında media nümayəndələrinin akkreditasiya prosesində diqqət yetirilən əsas amillər arasında media orqanlarının peşəkarlığı, təcrübəsi və əvvəlki yarışlarda göstərdikləri fəaliyyət yer alır. Bu meyarlar media nümayəndələrinin akkreditasiyadan keçməsində mühüm rol oynayacaq.
Akkreditasiya prosesi yalnız FIA-nın və Formula One Management (FOM) şirkəti tərəfindən həyata keçirilir və istənilən vaxt xəbərdarlıq edilmədən ləğv edilə bilər.
Yerli media nümayəndələri üçün akkreditasiya müraciətləri Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti (BŞH) tərəfindən qəbul ediləcək. Qeyd edək ki, media akkreditasiyasına qeydiyyatın tarixi yaxın zamanda açıqlanacaq.

FIA обнародовала правила аккредитации СМИ на чемпионат мира Формулы 1 нового сезона
FIA обнародовала правила аккредитации СМИ на чемпионат мира Формулы 1 нового сезона FIA обнародовала правила аккредитации СМИ на чемпионат мира Формулы 1 нового сезона
Международная автомобильная федерация (FIA) обнародовала правила аккредитации представителей СМИ на чемпионат мира Формулы 1 нового сезона.
Как сообщили в операционной компании «Бакинское городское кольцо», данная инструкция охватывает порядок регистрации на соревнования, список необходимых документов и общие критерии. Аккредитация предназначена только для средств массовой информации, отвечающих определенным требованиям по качеству и тиражу, в основном журналистов, фотографов и редакторов, имеющих дело со спортивной информацией и, в частности, с информацией в сфере мотоспорта.
Среди основных критериев, учитываемых в процессе аккредитации представителей СМИ на чемпионат мира Формулы 1 нового сезона, – профессионализм, опыт и эффективность работы медиаструктур на предыдущих гонках. Эти критерии будут иметь большое значение при аккредитации представителей СМИ.
Аккредитация осуществляется исключительно на основе решения FIA и компании Formula One Management (FOM) и может быть отозвана в любое время без предварительного уведомления.
Заявки на аккредитацию представителей местных СМИ будут приниматься операционной компанией «Бакинское городское кольцо» (БГК). Дата регистрации на аккредитацию будет объявлена в ближайшее время.