1 mart - Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü münasibətilə Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə "Mülki müdafiə əhalinin təhlükəsizliyinin təminatıdır" mövzusunda konfrans keçirilib.
"Azercell Telekom" MMC-nin Təhlükəsizlik departamentinin Biznesin Dayanıqlılığı şöbəsinin rəhbəri Anar Mirzəyev tədbirdə "Əhalinin təhlükəsizliyində telekommunikasiyanın önəmi" mövzusunda təqdimat ilə çıxış edərək şirkətin təhlükəsizlik və fövqəladə hallara hazırlıq istiqamətində həyata keçirdiyi təşəbbüslər haqqında danışıb.
Qeyd edək ki, "Azercell" 2021-ci ildən etibarən FHN-in Mülki müdafiə işinin təşkili Baş idarəsi ilə sıx əməkdaşlıq edir. Mobil operator mülki müdafiə üzrə təlimlər təşkil edir və onların daha geniş auditoriyaya əlçatan olması üçün proqramı onlayn formata keçirib. Bu təlimlər iş yerində və gündəlik həyatda təhlükəsiz davranış qaydalarını əhatə edir. "Azercell" bu təşəbbüsü yalnız daxili akademik platformasında deyil, həm də ictimaiyyət üçün açıq xarici platformalarda paylaşır.
Fövqəladə hallara hazırlıq çərçivəsində "Azercell" əməkdaşları mütəmadi olaraq mülki müdafiə məşqlərində iştirak edirlər. Həmçinin son illərdə şirkət mülki müdafiə dəstələri, texniki heyət və rəhbərlik ilə birlikdə alternativ formatda Biznesin Davamlılığı testləri həyata keçirib. Bu tədbirlərdə FHN-in Mülki müdafiə işinin təşkili Baş idarəsinin əməkdaşları da iştirak edərək dəstək göstəriblər.
"Dayanıqlı rabitə, təhlükəsiz həyat!" prinsipi əsasında "Azercell" dövlət qurumları və müvafiq strukturlarla birgə Böhran İdarəetmə Qrupu (BİQ) layihəsi çərçivəsində müxtəlif təlimlər və testlər həyata keçirib.
Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü münasibətilə "Azercell" əməkdaşları üçün maarifləndirici proqramlar, uşaqlar üçün xüsusi tədbirlər və rəsm müsabiqələri təşkil edərək təhlükəsizlik qaydalarına dair bilikləri artırılmasına töhfə verib.
"Azercell", təhlükəsizliyi korporativ mədəniyyətinin ayrılmaz hissəsi kimi qəbul edir və bu sahədə fəaliyyətini "Təhlükəsizlik hər birimizin məsuliyyətidir!" şüarı ilə davam etdirir.
"Azercell Telekom" MMC və şirkətin fəaliyyəti haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün rəsmi "Azercell" səhifəsinə daxil olun.

The company participated in a conference dedicated to Civil Defense Day
On March 1, World Civil Defense Day, the Ministry of Emergency Situations (MES) and Azerbaijan National Academy of Sciences jointly hosted a conference titled “Civil defense as the guarantee of population safety.”
As part of the event, Anar Mirzayev, Head of the Business Resilience Section at the Security Department of “Azercell Telecom” LLC, delivered a presentation on the role of telecommunications in public safety where he highlighted Azercell’s strategic initiatives to enhance emergency preparedness and contribute to public safety.
Since 2021, Azercell has actively collaborated with the Main Department for Civil Defense of the MES, reinforcing its role in civil defense initiatives. The company has developed and implemented specialized online training programs to expand learning opportunities. These sessions focus on safe behavior practices in both professional and everyday environments. Azercell has made these resources available not only on its internal academic resources but also on public platforms, extending its reach to a wider audience.
In the frame of its comprehensive emergency preparedness strategy, Azercell employees regularly participate in civil defense drills. The company has also conducted Business Continuity tests involving civil defense teams, technical staff, and management. These exercises have included the participation and support of representatives from the Main Department for organization of activities on Civil Defense.
Guided by its core principle "Reliable Communication, Safe Life," Azercell has collaborated with government institutions and industry stakeholders within the framework of the Crisis Management Group project. Specialized training programs and emergency response exercises have been facilitated in the framework of this partnership.
To mark World Civil Defense Day, Azercell organized educational initiatives for employees, special awareness events, and art competitions for children, contributing to the promotion of safety culture across different age groups.
Committed to integrating safety into its corporate culture, Azercell continues to advance its efforts under the motto: "Safety is Everyone’s Responsibility!"