1 mart - Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü münasibətilə Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə "Mülki müdafiə əhalinin təhlükəsizliyinin təminatıdır" mövzusunda konfrans keçirilib.
"Azercell Telekom" MMC-nin Təhlükəsizlik departamentinin Biznesin Dayanıqlılığı şöbəsinin rəhbəri Anar Mirzəyev tədbirdə "Əhalinin təhlükəsizliyində telekommunikasiyanın önəmi" mövzusunda təqdimat ilə çıxış edərək şirkətin təhlükəsizlik və fövqəladə hallara hazırlıq istiqamətində həyata keçirdiyi təşəbbüslər haqqında danışıb.
Qeyd edək ki, "Azercell" 2021-ci ildən etibarən FHN-in Mülki müdafiə işinin təşkili Baş idarəsi ilə sıx əməkdaşlıq edir. Mobil operator mülki müdafiə üzrə təlimlər təşkil edir və onların daha geniş auditoriyaya əlçatan olması üçün proqramı onlayn formata keçirib. Bu təlimlər iş yerində və gündəlik həyatda təhlükəsiz davranış qaydalarını əhatə edir. "Azercell" bu təşəbbüsü yalnız daxili akademik platformasında deyil, həm də ictimaiyyət üçün açıq xarici platformalarda paylaşır.
Fövqəladə hallara hazırlıq çərçivəsində "Azercell" əməkdaşları mütəmadi olaraq mülki müdafiə məşqlərində iştirak edirlər. Həmçinin son illərdə şirkət mülki müdafiə dəstələri, texniki heyət və rəhbərlik ilə birlikdə alternativ formatda Biznesin Davamlılığı testləri həyata keçirib. Bu tədbirlərdə FHN-in Mülki müdafiə işinin təşkili Baş idarəsinin əməkdaşları da iştirak edərək dəstək göstəriblər.
"Dayanıqlı rabitə, təhlükəsiz həyat!" prinsipi əsasında "Azercell" dövlət qurumları və müvafiq strukturlarla birgə Böhran İdarəetmə Qrupu (BİQ) layihəsi çərçivəsində müxtəlif təlimlər və testlər həyata keçirib.
Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü münasibətilə "Azercell" əməkdaşları üçün maarifləndirici proqramlar, uşaqlar üçün xüsusi tədbirlər və rəsm müsabiqələri təşkil edərək təhlükəsizlik qaydalarına dair bilikləri artırılmasına töhfə verib.
"Azercell", təhlükəsizliyi korporativ mədəniyyətinin ayrılmaz hissəsi kimi qəbul edir və bu sahədə fəaliyyətini "Təhlükəsizlik hər birimizin məsuliyyətidir!" şüarı ilə davam etdirir.
"Azercell Telekom" MMC və şirkətin fəaliyyəti haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün rəsmi "Azercell" səhifəsinə daxil olun.

Компания приняла участие в конференции, посвященной Дню гражданской обороны
1 марта в рамках Всемирного дня гражданской обороны состоялась конференция на тему «Гражданская оборона - гарантия безопасности населения», организованная Министерством по чрезвычайным ситуациям (МЧС) совместно с Национальной Академией наук Азербайджана.
В ходе мероприятия руководитель отдела Устойчивости бизнеса департамента безопасности ООО Azercell Telecom Анар Мирзоев представил доклад на тему «Роль телекоммуникаций в обеспечении общественной безопасности». Он рассказал о реализуемых инициативах в сфере безопасности и готовности к чрезвычайным ситуациям.
С 2021 года Azercell сотрудничает с Главным управлением по делам гражданской обороны МЧС. В целях повышения уровня подготовки мобильный оператор систематически проводит учения, адаптированные к современным вызовам. Компания организует тренинги в онлайн-формате, расширяя доступ к обучению, и уделяет особое внимание практическим аспектам безопасности как на рабочем месте, так и в повседневной жизни. Образовательные программы доступны как на внутренних платформах Azercell, так и на открытых ресурсах для широкой аудитории.
Сотрудники Azercell регулярно принимают участие в учениях по гражданской обороне. В последние годы компания организовала альтернативные симуляционные тренировки по обеспечению непрерывности бизнеса для групп гражданской обороны, технического персонала и руководящего состава. Мероприятия проводились при активном участии и поддержке сотрудников Главного управления по делам гражданской обороны МЧС.
Придерживаясь принципа «Стабильная связь, безопасная жизнь!», Azercell в сотрудничестве с государственными структурами реализует различные тренинги и тестирования в рамках проекта Группы управления кризисными ситуациями.
В честь Всемирного дня гражданской обороны компания организовала специальные обучающие программы для сотрудников, тематические мероприятия и конкурсы рисунков для детей, повышая осведомленность населения о правилах безопасности.
Безопасность является ключевым элементом корпоративной культуры Azercell. Компания последовательно реализует инициативы в этом направлении, действуя под девизом «Безопасность - ответственность каждого из нас!».