https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_e52d476ef7bbf0c737e615946_o.jpg
Gürcüstanın Marneuli şəhərində fəaliyyət göstərən Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Evində 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə qızlararası şahmat turniri keçirilib.
Turnirin məqsədi gənc şahmatçılar arasında intellektual bacarıqları inkişaf etdirmək və dostluq əlaqələrini gücləndirmək olub.
Yarışda GAİM, İnkişaf və Təhsil Mərkəzi, Saral İnkişaf və Təhsil Mərkəzi, Qaraçöp Parlaq Gələcək Tədris Mərkəzi (Saqareco), Marneuli bələdiyyəsi şahmat məktəbinin yetirmələri iştirak ediblər.
Parlaq Gələcək Tədris Mərkəzindən Nuray Hacıyeva birinci, Yetər Əliyeva üçüncü, GAİM-dən Zəhra Allahverdiyeva ikinci, Alina Yaqubova isə üçüncü yerə çıxıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_e52d476ef7bbf0c737e615946_o.jpg
Центр интеграции азербайджанцев Грузии, функционирующий в грузинском городе Марнеули, организовал в Доме Азербайджана по случаю 8 Марта – Международного женского дня шахматный турнир среди девушек.
Цель турнира заключалась в развитии интеллектуальных умений и укреплении дружеских связей среди молодых шахматисток.
В соревновании приняли участие воспитанницы ЦИАГ, Центра развития и образования, Саральского центра развития и образования, Гарачепского учебного центра блестящего будущего (Сагареджо), шахматной школы Марнеульского муниципалитета.
Нурай Гаджиева и Етер Алиева из Учебного центра блестящего будущего заняли соответственно первое и третье, а Захра Аллахвердиева и Алина Ягубова из ЦИАГ – соответственно второе и третье места.