https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f509c93b710b00c18c09121ee_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 2023-cü il MBA proqramı məzunu Bəhmən Həsənov beynəlxalq təcrübəsi və peşəkar nailiyyətləri ilə fərqlənir. O, BANM ilə Orta Doğu Texniki Universiteti (ODTÜ) arasında ilk tələbə mübadiləsi proqramının iştirakçısı olub və ODTÜ-də bir semestr təhsil alıb.
Hazırda Bəhmən Həsənov dünyanın ən böyük kastodian banklarından biri, eləcə də daimi fəaliyyət göstərən ikinci ən qədim bank hesab olunan “State Street Corporation”da İnvestisiya Komplayensi üzrə Baş maliyyə analitiki vəzifəsində çalışır.
Bəhmən Həsənov peşəkar karyerası ərzində Maliyyə Nazirliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. Eyni zamanda, o, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsində İcraçı direktorun köməkçisi kimi fəaliyyət göstərib.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f509c93b710b00c18c09121ee_o.jpg
Bahman Hasanov, a 2023 graduate of the MBA program of Baku Higher Oil School (BHOS), is distinguished by his international experience and professional achievements.
Bahman Gasanov participated in the first student exchange program between BHOS and the Middle East Technical University (METU), where he studied for one semester.
Bahman Gasanov currently works as a Senior Financial Analyst for Investment Compliance at State Street Corporation, one of the largest custodian banks in the world and the second-oldest continually operating bank.
During his professional career, he held various positions in the Ministry of Finance.
Bahman Gasanov also worked as an Executive Director Assistant at the Shusha City State Reserve Department.