https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_400eca833e6d3048c42cc94f1_o.jpg
Böyük Britaniyada fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatları Ermənistanın Londondakı səfirliyi qarşısında razılaşdırılmış piket keçirib.
Piket iştirakçıları ölkəmizin dövlət sərhədində Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi genişmiqyaslı təxribata etiraz edib, mədəni irsimizin dağıdılması, Azərbaycan ərazilərində minaların basdırılması və itkin düşmüş azərbaycanlıların taleyi ilə bağlı haqq səslərini ucaldıb, siyasi dairələrin diqqətini bölgədə sülhə mane olan amillərə cəlb ediblər.
Piketdə “Ermənistan hücum edir, Azərbaycan sərhədlərini qoruyur!”, “Ermənistan sülhə yox deyib, müharibəni seçir!”, “Azərbaycan ədalət tələb edir!”, “Ermənistan, minalanmanı dayandır!”, “Minalar mülki insanları öldürür!”, “Azərbaycan torpaqlarının minalanması müharibə cinayətidir!” kimi şüarlar səsləndirilib, işğalçı siyasətə son qoyulması və bölgədə sülhün bərqərar olması üçün çağırışlar edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_400eca833e6d3048c42cc94f1_o.jpg
Функционирующие в Великобритании азербайджанские диаспорские организации провели перед посольством Армении в Лондоне санкционированный пикет.
Участники пикета выразили протест против широкомасштабной провокации, совершенной армянскими вооруженными силами на государственной границе нашей страны, возвысили правый голос в связи с разрушением нашего культурного наследия, размещением мин на азербайджанских территориях и судьбой без вести пропавших азербайджанцев, привлекли внимание политических кругов к факторам, препятствующим миру в регионе.
В ходе пикета наши соотечественники скандировали такие лозунги, как «Армения нападает, Азербайджан защищает свои границы!», «Армения не желает мира и выбирает войну!», «Азербайджан требует справедливости!», «Армения, останови минирование!», «Мины убивают гражданское население!», «Минирование азербайджанских земель – военное преступление!», звучали призывы к прекращению захватнической политики, утверждению мира в регионе.