https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_9312a1d7fe37b76400ad02f95_o.jpg
19 mart 2025-ci il tarixində ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri və Baş İcraçı Direktor Fərid Hüseynov dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Elnur Abdullazadə ilə mentorluq proqramı çərçivəsində görüş keçirib.
Görüş zamanı bank sektorunda innovativ yanaşmalar, rəqəmsal transformasiya, müasir liderlik prinsipləri, risklərin idarə olunması və biznesin davamlı inkişaf strategiyaları kimi mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Fərid Hüseynov bilik və təcrübə mübadiləsinin uğurlu liderlərin yetişməsində əsas rol oynadığını vurğulayaraq, mentorluq proqramının gənc idarəçilər üçün unikal inkişaf fürsəti yaratdığını bildirib. O, Elnur Abdullazadənin bu prosesdə əldə edəcəyi bilik və bacarıqların gələcək karyerasında mühüm rolundan bəhs edib.
Daha sonra Fərid Hüseynov mentinin Kapital Bank-da həyata keçirilən innovativ layihələrlə və bankın əsas biznes prosesləri ilə tanış olacağını vurğulayıb. O, eyni zamanda bir il ərzində bankın müxtəlif departamentləri ilə əməkdaşlıq edərək real iş proseslərini izləmək və idarəetmə təcrübəsini artırmaq imkanı da əldə edəcək.
“Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Layihə gənc və perspektivli idarəçilərin aşkarlanması, inkişaf etdirilməsi və ölkənin müxtəlif sahələrində liderlik potensiallarının artırılması məqsədi daşıyır. Mentorluq proqramı isə bu müsabiqənin mühüm hissəsidir və qaliblərin dövlət və özəl sektorun nüfuzlu rəhbərləri ilə birbaşa əlaqə qurmasına şərait yaradır. Qeyd edək ki, hazırda beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qeydiyyat mərhələsi davam edir. Qeydiyyat “Yüksəliş” müsabiqəsinin rəsmi internet səhifəsi olan “yukselish.az” vasitəsilə həyata keçirilir və 10 aprel 25025-ci il tarixinədək davam edəcək.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 54 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_9312a1d7fe37b76400ad02f95_o.jpg
Farid Huseynov, Chairman of the Board and Chief Executive Officer of Kapital Bank, the country’s first bank, met with the winner of the fourth “Yukselish” competition, Elnur Abdullazade, as part of a mentorship program on March 19, 2025.
During the meeting, they discussed innovative approaches in the banking sector, digital transformation, modern leadership principles, risk management, and sustainable business development strategies. Farid Huseynov emphasized that knowledge and experience sharing plays a crucial role in shaping successful leaders and noted that the mentorship program under the “Yukselish” competition offers a unique development opportunity for young managers. He also highlighted the importance of the skills and experience Elnur Abdullazade would gain through this process in his future career.
Farid Huseynov noted that the mentee will be actively involved in innovative projects and core business processes at Kapital Bank. Over the course of one year, he will also collaborate with various departments across the bank, observe real work processes, and enhance his management experience.
The “Yukselish” competition was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, on July 26, 2019. The project aims to identify and develop promising young managers and strengthen leadership potential across various sectors. The mentorship program is a key part of the competition, providing winners with the opportunity to work directly with influential leaders from both the public and private sectors. Currently, registration for the fifth “Yukselish” competition is ongoing. Applications can be submitted through the official website, yukselish.az, until April 10, 2025.
Kapital Bank, the country’s first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 119 branches and 54 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc.