https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_9312a1d7fe37b76400ad02f95_o.jpg
19 mart 2025-ci il tarixində ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri və Baş İcraçı Direktor Fərid Hüseynov dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Elnur Abdullazadə ilə mentorluq proqramı çərçivəsində görüş keçirib.
Görüş zamanı bank sektorunda innovativ yanaşmalar, rəqəmsal transformasiya, müasir liderlik prinsipləri, risklərin idarə olunması və biznesin davamlı inkişaf strategiyaları kimi mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Fərid Hüseynov bilik və təcrübə mübadiləsinin uğurlu liderlərin yetişməsində əsas rol oynadığını vurğulayaraq, mentorluq proqramının gənc idarəçilər üçün unikal inkişaf fürsəti yaratdığını bildirib. O, Elnur Abdullazadənin bu prosesdə əldə edəcəyi bilik və bacarıqların gələcək karyerasında mühüm rolundan bəhs edib.
Daha sonra Fərid Hüseynov mentinin Kapital Bank-da həyata keçirilən innovativ layihələrlə və bankın əsas biznes prosesləri ilə tanış olacağını vurğulayıb. O, eyni zamanda bir il ərzində bankın müxtəlif departamentləri ilə əməkdaşlıq edərək real iş proseslərini izləmək və idarəetmə təcrübəsini artırmaq imkanı da əldə edəcək.
“Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Layihə gənc və perspektivli idarəçilərin aşkarlanması, inkişaf etdirilməsi və ölkənin müxtəlif sahələrində liderlik potensiallarının artırılması məqsədi daşıyır. Mentorluq proqramı isə bu müsabiqənin mühüm hissəsidir və qaliblərin dövlət və özəl sektorun nüfuzlu rəhbərləri ilə birbaşa əlaqə qurmasına şərait yaradır. Qeyd edək ki, hazırda beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qeydiyyat mərhələsi davam edir. Qeydiyyat “Yüksəliş” müsabiqəsinin rəsmi internet səhifəsi olan “yukselish.az” vasitəsilə həyata keçirilir və 10 aprel 25025-ci il tarixinədək davam edəcək.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 54 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_9312a1d7fe37b76400ad02f95_o.jpg
19 марта 2025 года Фарид Гусейнов, председатель Правления и Главный исполнительный директор ведущего банка страны Kapital Bank, провел встречу с Эльнуром Абдуллазаде, победителем четвертого конкурса «Yüksəliş», в рамках программы менторства.
В ходе встречи состоялся обстоятельный обмен мнениями по таким актуальным вопросам, как инновационные подходы в банковском секторе, цифровая трансформация, современные принципы лидерства, управление рисками и стратегии устойчивого развития бизнеса. Фарид Гусейнов подчеркнул, что обмен знаниями и опытом играет ключевую роль в становлении успешных лидеров, и отметил, что программа менторства предоставляет молодым управленцам уникальную возможность для профессионального роста. Он также рассказал о ценных знаниях и навыках, которые Эльнур Абдуллазаде получит в рамках этой программы, и об их важном значении для его будущей карьеры.
Далее Фарид Гусейнов отметил, что менти будет ознакомлен с инновационными проектами Kapital Bank и его ключевыми бизнес-процессами. Кроме того, в течение года он сможет взаимодействовать с различными подразделениями банка, наблюдая за рабочими процессами и набираясь управленческого опыта.
Конкурс «Yüksəliş» был учрежден Распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года. Проект направлен на выявление, развитие молодых и перспективных управленцев и повышение их лидерского потенциала в различных сферах страны. Программа менторства является важной частью этого конкурса и предоставляет победителям возможность прямого общения с влиятельными руководителями государственного и частного секторов. Следует отметить, что в настоящее время продолжается этап регистрации на пятый конкурс «Yüksəliş». Регистрация осуществляется через официальный сайт конкурса «yukselish.az» и продлится до 10 апреля 2025 года.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и имеет крупнейшую сеть обслуживания в Азербайджане с 119 филиалами и 54 отделениями по всей стране. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для оформления заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk. Для заказа карты Birbank: https://kbl.az/prcrc.