https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_77da86397e1a524804e5754d6_o.jpg
Burada yaşamaq üçün bütün şərait var. Evlər çox gözəl, geniş, işıqlı evlərdir. Təbiət də təbii olaraq bu bölgəyə əlavə dəyər verir. Gözəl su anbarının yanında yaşamaq, əlbəttə ki, adamın zövqünü oxşayır. Ona görə burada yaxşı, rahat yaşamaq, işləmək üçün bütün imkanlar var və şadam ki, artıq Suqovuşan kəndində də keçmiş köçkünlər yerləşirlər.
innews.media xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Ağdərənin Suqovuşan kəndində inşa olunan yaşayış kompleksinin istifadəyə verilməsi mərasimində çıxışı zamanı söyləyib.
Suqovuşanın İkinci Qarabağ müharibəsinin ilk həftəsində işğalçılardan azad edildiyini xatırladan dövlətimizin başçısı deyib: “Bu, bizim birinci əhəmiyyətli uğurlarımızdan, hərbi qələbələrimizdən biri idi”.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_77da86397e1a524804e5754d6_o.jpg
Здесь есть все условия для проживания. Дома очень красивые, просторные и светлые. Природа естественным образом добавляет привлекательности этому региону. Жить рядом с прекрасным водохранилищем, конечно же, приятно. Поэтому здесь есть все возможности, чтобы хорошо и комфортно жить и работать, и я рад, что бывшие переселенцы уже размещаются в селе Суговушан.
Как сообщает innews.media, об этом сказал Президент Ильхам Алиев во время выступления на церемонии сдачи в эксплуатацию жилого комплекса, построенного в селе Суговушан Агдеринского района.
Напомнив, что Суговушан был освобожден от оккупантов в первую неделю Второй Карабахской войны, глава государства отметил: «Это был один из наших первых значительных успехов, одна из наших военных побед».