https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_40849c20b0221d2bb6993592f_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Murad Şərifov Azərbaycan mədəniyyətinin təbliği istiqamətində nümunəvi addım atıb.
O, Şimali Karolina Universitetində Novruz bayramına həsr olunmuş təqdimat keçirib. Beynəlxalq auditoriyaya bu qədim bayramın mənasını, ənənələrini və Azərbaycan mədəniyyətindəki rolunu izah edib.
Təqdimat zamanı tələbələrə və müəllimlərə Novruzun özünəməxsus xüsusiyyətlərindən bəhs edən Murad Şərifov, bayramın simvollarından olan paxlavanı onlara daddıraraq, Azərbaycan mətbəxinin unikal ləzzətlərindən söz açıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_40849c20b0221d2bb6993592f_o.jpg
Murad Sharifov, a fourth-year student at the Process Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR, has taken an exemplary step towards promoting Azerbaijani culture.
He made a presentation on the Novruz holiday at the University of North Carolina.
The BHOS student explained to an international audience the meaning and traditions of this ancient holiday, as well as its role in Azerbaijani culture.
During the presentation, Murad Sharifov told students and teachers about the peculiarities of the Novruz holiday, and also introduced them to the unique tastes of Azerbaijani cuisine, letting them try baklava, one of the symbols of the holiday.