https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_a04c420d78c7a8005b598bbb2_o.jpg
“CineMastercard” Las-Veqasda kino istehsalı, distribusiya və texnologiyası sahəsində peşəkarlar üçün keçirilən kino sənayesinə həsr olunmuş illik “CinemaCon” konfransında Azərbaycanı təmsil etdi.
2011-ci ildə təsis olunduğu gündən bəri “CinemaCon” əhəmiyyətli dərəcədə inkişaf edərək və genişlənərək qlobal kino sənayesi üçün ən böyük və ən vacib tədbirə çevrilmişdir. “CinemaCon” həqiqətən beynəlxalq miqyasda keçirilir və 80-dən çox ölkədən iştirakçıları cəlb etməklə onun önəmini və əhəmiyyətini bir daha vurğulayır.
Tədbirdə ən böyük Hollivud studiyaları, rejissorlar, aktyorlar, prodüserlər və kino ilə bağlı digər sahələrin nümayəndələri bir araya gəldi. Həmçinin film təqdimatları, texnologiya sərgiləri və kino sənayesində gələcək tendensiyaları müzakirə etmək üçün görüşlər keçirilib.
Konfransda “CineMastercard” (CinemaPlus MMC) kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camcı və Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar növbəti mövsümdə nümayiş olunacaq filmlər üçün dünyanın öndə gedən film studiyaları ilə strateji əməkdaşlıq müqavilələri imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları da yer alır. Bundan əlavə, nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla, yeniliklərlə, innovativ həllərlə tanış olub və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə ikitərəfli görüşlər keçiriblər.
Konfrans zamanı Murat Camcı və Zaur Darabzadə kinonun inkişaf strategiyaları, yeni texnoloji tendensiyalar, innovativ həllər və nailiyyətləri müzakirə ediblər.
Kinoteatr qlobal kino sənayesində lider mövqeyini əldə etməyə çalışır, yenilikləri davamlı şəkildə tətbiq edərək tamaşaçılarına hər zaman ən yüksək keyfiyyəti təqdim etməyi hədəfləyir.
Daim yeni texnologiya və innovasiyalara olan yanaşması ilə “CineMastercard” Azərbaycan kino sənayesində bir lider kimi mövqeyini gücləndirməyi planlaşdırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_a04c420d78c7a8005b598bbb2_o.jpg
“CineMastercard” presented Azerbaijan in Las Vegas, at the annual CinemaCon conference dedicated to the film industry, which is held for professionals in the field of film production, distribution and technology.
Since its founding in 2011, CinemaCon has significantly developed and expanded, becoming the largest and the most significant event for the global film industry. This event has a truly international scale, attracting participants from more than 80 countries, which emphasizes its importance and significance.
The event brought together the largest Hollywood studios, directors, actors, producers and representatives of other industries related to cinema. There were film presentations, technology exhibitions, as well as meetings where future trends in the film industry were discussed.
The director of the chain of cinemas “CineMastercard” (CinemaPlus LLC) Murat Jamji and the Chairman of the Supervisory Board Zaur Darabzadeh attended the conference. They signed contracts with the world's leading film studios to show films of the next new seasons. Among these companies were such studios as Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures and Warner Bros. In addition, the representatives got acquainted with the latest technologies designed for cinemas, and had important meetings with company executives.
During the exhibition, Murat Jamji and Zaur Darabzadeh discussed cinema development strategies, new technological trends, innovative solutions and achievements in this field.
“CineMastercard” strives to provide its viewers with the opportunity to watch movies in Azerbaijan on the day of their world release.
The cinema plans to continue to introduce innovations, striving to take a leading position in the world film industry and always offer its viewers the best. With a constantly evolving approach to technologies and innovations, “CineMastercard” intends to strengthen its position as a leader in the Azerbaijani film industry.