https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_a04c420d78c7a8005b598bbb2_o.jpg
“CineMastercard” Las-Veqasda kino istehsalı, distribusiya və texnologiyası sahəsində peşəkarlar üçün keçirilən kino sənayesinə həsr olunmuş illik “CinemaCon” konfransında Azərbaycanı təmsil etdi.
2011-ci ildə təsis olunduğu gündən bəri “CinemaCon” əhəmiyyətli dərəcədə inkişaf edərək və genişlənərək qlobal kino sənayesi üçün ən böyük və ən vacib tədbirə çevrilmişdir. “CinemaCon” həqiqətən beynəlxalq miqyasda keçirilir və 80-dən çox ölkədən iştirakçıları cəlb etməklə onun önəmini və əhəmiyyətini bir daha vurğulayır.
Tədbirdə ən böyük Hollivud studiyaları, rejissorlar, aktyorlar, prodüserlər və kino ilə bağlı digər sahələrin nümayəndələri bir araya gəldi. Həmçinin film təqdimatları, texnologiya sərgiləri və kino sənayesində gələcək tendensiyaları müzakirə etmək üçün görüşlər keçirilib.
Konfransda “CineMastercard” (CinemaPlus MMC) kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camcı və Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar növbəti mövsümdə nümayiş olunacaq filmlər üçün dünyanın öndə gedən film studiyaları ilə strateji əməkdaşlıq müqavilələri imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları da yer alır. Bundan əlavə, nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla, yeniliklərlə, innovativ həllərlə tanış olub və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə ikitərəfli görüşlər keçiriblər.
Konfrans zamanı Murat Camcı və Zaur Darabzadə kinonun inkişaf strategiyaları, yeni texnoloji tendensiyalar, innovativ həllər və nailiyyətləri müzakirə ediblər.
Kinoteatr qlobal kino sənayesində lider mövqeyini əldə etməyə çalışır, yenilikləri davamlı şəkildə tətbiq edərək tamaşaçılarına hər zaman ən yüksək keyfiyyəti təqdim etməyi hədəfləyir.
Daim yeni texnologiya və innovasiyalara olan yanaşması ilə “CineMastercard” Azərbaycan kino sənayesində bir lider kimi mövqeyini gücləndirməyi planlaşdırır.

«CineMastercard» представлен на конференции CinemaCon в Лас-Вегасе
«CineMastercard» представлен на конференции CinemaCon в Лас-Вегасе «CineMastercard» представлен на конференции CinemaCon в Лас-Вегасе
«CineMastercard» представил Азербайджан в Лас-Вегасе, на ежегодной конференции CinemaCon, посвященной киноиндустрии, которая проводится для профессионалов в области кинопроизводства, дистрибуции и технологии.
С момента своего основания в 2011 году CinemaCon значительно развился и расширился, став крупнейшим и наиболее значимым событием для мировой киноиндустрии. Это мероприятие имеет поистине международный масштаб, привлекая участников из более чем 80 стран, что подчеркивает его важность и значимость.
На мероприятии собирались крупнейшие голливудские студии, режиссеры, актеры, продюсеры и представители других отраслей, связанных с кино. Проходили презентации фильмов, выставки технологий, а также встречи, на которых обсуждались будущие тренды в киноиндустрии.
На конференции присутствовали директор сети кинотеатров «CineMastercard» (CinemaPlus LLC) Мурат Джамджи и Председатель Наблюдательного Совета Заур Дарабзаде. Они заключили контракты с ведущими мировыми киностудиями на показ фильмов следующих новых сезонов. Среди этих компаний были такие студии, как Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures и Warner Bros. Кроме того, представители ознакомились с новейшими технологиями, предназначенными для кинотеатров, и были проведены встречи с руководителями компаний.
Во время выставки Мурат Джамджи и Заур Дарабзаде обсудили стратегии развития кинотеатров, новые технологические тенденции, инновационные решения и достижения.
«CineMastercard» стремится предоставить своим зрителям возможность смотреть фильмы в Азербайджане в день их мирового релиза.
Кинотеатр планирует продолжать внедрять новшества, стремясь занять лидирующую позицию в мировой киноиндустрии и всегда предлагать своим зрителям лучшее. С постоянно развивающимся подходом к технологиям и инновациям «CineMastercard» намерен укрепить свои позиции лидера в азербайджанской киноиндустрии.