https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_21dc51ba6ab26214bf3721878_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və "ARB24" telekanalı arasında imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində dördüncü "NewsLab" təlim proqramı başlayıb.
Üç ay davam edəcək proqram xəbər hazırlanması, nitq mədəniyyəti, görüntü və videomontaj sahələrini əhatə edir. Seçim mərhələsini uğurla tamamlayan 12 tələbə ilə BDU-da görüş keçirilib.
BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu bildirib ki, bu ildən etibarən təlimlərə III kurs tələbələri də cəlb edilib və əməkdaşlıq daha da genişləndirilib.
"ARB24" telekanalının direktoru Radik İsmayılov proqramın 4 ildir uğurla icra olunduğunu diqqətə çatdırıb. O, bu təlimin jurnalistika sahəsində işə qəbul öhdəliyi ilə həyata keçirilən yeganə layihə olduğunu bildirib.
Proqramı "gənclər üçün dəyərli imkan" adlandıran professor Qulu Məhərrəmli iştirakçıları fəal olmağa və bu fürsətdən maksimum yararlanmağa çağırıb.
Daha sonra Radik İsmayılov tələbələrə ilk təlim dərsini təqdim edib.
Qeyd edək ki, tədris proqramını uğurla başa vuran şəxslərə sertifikatlar veriləcək. Onların yarısı "ARB 24"də işlə təmin olunacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_21dc51ba6ab26214bf3721878_o.jpg
В рамках соглашения между Бакинским государственным университетом (БГУ) и телеканалом ARB24 стартовала четвертая обучающая программа NewsLab.
Программа охватывает сферы производства новостей, культуры речи, редактирования изображений и видео. В БГУ прошла встреча с 12 студентами, успешно прошедшими отборочный этап.
Декан факультета журналистики Вугар Зифероглу сообщил, что с этого года к тренингам также привлекаются студенты третьего курса, и сотрудничество еще больше расширилось.
Радик Исмаилов, директор телеканала ARB24, отметил, что программа успешно реализуется уже четвертый год. Он сообщил, что это обучение — единственный проект, реализуемый с целью привлечения кадров в сфере журналистики.
Назвав программу «ценной возможностью для молодых людей», профессор Гулу Магеррамли призвал участников проявить активность и максимально использовать эту возможность. Затем Радик Исмаилов провел для студентов первый обучающий урок.
Отметим, что успешно завершившим программу обучения будут выданы сертификаты. Половина из них будет трудоустроена в ARB 24.