https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_5ee118c19958a55926bccbd6c_o.jpg
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Pakistan İslam Respublikasına səfəri çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirilib, müzakirələr aparılıb. Səfər çərçivəsində “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini Xəyyam Fərzəliyev İslamabad şəhərində Pakistan Mineral İnvestisiya Forumunda iştirak edib.
Forumda Pakistanın mədənçilik sahəsində potensialı, mövcud faydalı qazıntı yataqları barədə məlumat verilib, təbii ehtiyatlardan səmərəli istifadə, müasir texnologiya və innovasiyaların tətbiqi və dağ-mədən sahəsinin dayanıqlı inkişafına dair müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, ölkə hüdudlarından kənarda fəaliyyətini genişləndirərək, beynəlxalq mədənçilik şirkətinə çevrilməyi əsas strateji hədəflərindən biri olaraq müəyyənləşdirən “AzerGold” QSC mütərəqqi beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi və tətbiqi, xarici ölkələrlə əməkdaşlığın gücləndirilməsi, ortaq layihələrin icrası istiqamətində fəal iş aparmaqdadır.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_5ee118c19958a55926bccbd6c_o.jpg
В рамках визита делегации во главе с министром экономики Микаилом Джаббаровым в Исламскую Республику Пакистан был проведен ряд встреч и обсуждений. В рамках визита член правления – заместитель председателя ЗАО «AzerGold» Хайям Фарзалиев принял участие в Пакистанском минеральном инвестиционном форуме в Исламабаде.
На форуме была представлена информация о потенциале Пакистана в области горнодобывающей промышленности, существующих месторождениях полезных ископаемых, обсуждались вопросы эффективного использования природных ресурсов, внедрения современных технологий и инноваций, устойчивого развития горнодобывающей отрасли.
Следует отметить, что ЗАО «AzerGold», расширив свою деятельность за пределы страны и определив одной из своих основных стратегических целей превращение в международную горнодобывающую компанию, ведет активную работу по изучению и применению прогрессивного международного опыта, укреплению сотрудничества с зарубежными странами, реализации совместных проектов.