Bakı Dövlət Universitetində (BDU) “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri tərəfindən infosessiya keçirilib.
İnfosessiyada ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Camal Nağıyev və üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Bayram Orucov iştirak ediblər.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov "Yüksəliş" müsabiqəsi barəsində məlumat verib. Bildirib ki, "Yüksəliş" müsabiqəsi ölkəmizdə kadr bankının təmin edilməsində əhəmiyyətli rol oynayır. BDU məzunlarının müsabiqədə fəal iştirakı ilbəil artır.
Çıxış edən qaliblər uğur hekayələrini bölüşərək, komanda işinin və planlı yanaşmanın əhəmiyyətindən danışıb, “Yüksəliş” müsabiqəsinin mərhələləri, seçim tələbləri barədə tələbələri məlumatlandırıblar. Qeyd olunub ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə qalibləri mentorlar tərəfindən birillik fərdi inkişaf planı və özünüinkişaf üçün 20 min manat məbləğində pul mükafatı əldə edirlər. Sayca beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 18 dekabr 2024-cü il tarixində müvafiq Sərəncam imzalanıb.
Görüşün sonunda “Yüksəliş” müsabiqəsində iştirak üçün qeydiyyat prosesi izah olunub, tələbələrin sualları cavablandırılıb.

В БГУ прошла встреча с победителями конкурса «Yüksəliş»
В БГУ прошла встреча с победителями конкурса «Yüksəliş» В БГУ прошла встреча с победителями конкурса «Yüksəliş»
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась информационная сессия победителей конкурса «Yüksəliş».
В сессии приняли участие победители Джамал Нагиев и Байрам Оруджев.
Заведующий отделом по гуманитарным вопросам и молодежной политике БГУ Рамин Самедов рассказал о конкурсе «Yüksəliş». Он отметил, что конкурс играет важную роль в формировании кадрового резерва и участие выпускников БГУ в конкурсе растет с каждым годом.
Победители поделились своими историями успеха, рассказали о важности командной работы и планомерного подхода, а также проинформировали студентов об этапах конкурса и требованиях отбора. Отмечено, что победители конкурса получают от своих наставников годовой план личного развития и денежный приз в размере 20 000 манатов для саморазвития.
В конце встречи разъяснен процесс регистрации для участия в конкурсе, а также даны ответы на вопросы студентов.