Elvin Adıgözəlin yeni filmi "Mənim sehrli dünyam"ın dünya premyerası Almaniyada keçiriləcək
Elvin Adıgözəlin yeni filmi "Mənim sehrli dünyam"ın dünya premyerası Almaniyada keçiriləcək Elvin Adıgözəlin yeni filmi "Mənim sehrli dünyam"ın dünya premyerası Almaniyada keçiriləcək
Ultra Production və Cinex Production birgə istehsalı olan, rejissor Elvin Adıgözəlin "Mənim sehrli dünyam" tammerajlı bədii filminin dünya premyerası bu il 25-si təşkil olunan nüfuzlu "goEast" kino festivalında baş tutacaqdır. Film festivalın 14 filmdən ibarət əsas müsabiqə proqramına daxil olub və 28 aprel 2025-ci il tarixində nümayiş olunacaq.
Elvin Adıgözəlin həm də ssenari müəllifi olduğu «Mənim sehrli dünyam» filmi istehsalat dövründə When East Meets West kino forumunun First Cut Lab və First Cut Plus proqramlarında iştirak edib və TRT (Türkiyə) televiziya kanalının mükafatına layiq görülüb.
Film, rayonların birində kənd ansamblında çıxış edən və Bakıda musiqili televiziya şousunda iştirak etməyi arzulayan iki uşaqlıq dostu – Babək və Sahilin hekayəsindən bəhs edir. Televiziya şousuna aparan yol, onların dostluqlarını sınağa çəkir və ansamblın üzvlərinin həyatı əbədi olaraq dəyişir.
Filmdə aktyorlar Cahangir Məlikov, Kamil Nazim, Kəmalə İsrafilova, Yusif Dadaşov, Ramiq Nəsirov, Xalıq Bəkirov, Zülfiyyə Nəzir Məmmədova, Zemfira Abdülsəmədova, İlqar Dadaşov, Mahir Mirişli, İskra Tarrant, Aygül Sadıhova və digərləri rol alıb. Filmin prodüserləri Emil Nəcəfov (Ultra production) və Mariya İbrahimovadır (Cinex production); co-prodüserlər Olqa Matat, Sergey Konnov və Vlad Dudkodur (Evos Film, Ukrayna).
"goEast" festivalı 23-29 aprel tarixlərində Almaniyanın Visbaden şəhərində keçirilir, festival əsasən Mərkəzi və Şərqi Avropa kinofilmlərinə fokuslanır və hər il festival çərçivəsində təqribən 110 bədii, sənədli, qısa metrajlı və VR işləri nümayiş etdirilir, həmçinin festival Şərq və Qərb arasında dialoq forumu funksiyasını yerinə yetirir.
«Mənim sehrli dünyam» Azərbaycan rejissoru Elvin Adıgözəlın dördüncü tammetrajlı filmidir. Bundan əvvəl o, «Buqələmun», «Qaranlıqdan reportaj», «Biləsuvar» kimi uğurlu filmlərə imza atıb.
Film haqqında əlavə məlumatı festivalın https://www.filmfestival-goeast.de/en/filme/my-magical-world-2/ səhifəsində tapa bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_59750bcd2c8b49b1e1a79e943_o.jpg
According to the press services of the Cinex and Ultra film companies, the Azerbaijani film "My Magical World" by director Elvin Adigozel will be shown in Germany as part of the 25th edition of goEast Film Festival. "My Magical World" has been included in the main competition program of the festival along with other 13 films, and its screening will be the world premiere. The festival will take place from April 23-29, 2025, in Wiesbaden. The premiere will be on April 28, and the award ceremony will be held on April 29. Around 110 feature fiction films, documentaries, shorts and VR-Works are screened at the festival, which has the function of a dialogue forum between East and West.
"My Magical World" is a joint project of two Azerbaijani production companies, Cinex Productions and Ultra Production. It participated in the First Cut Lab and First Cut Plus programs as part of the prestigious When East Meets West forum and was awarded the prestigious prize by the Turkish TV channel TRT.
The film tells the story of two childhood friends, Babek and Sahil, who perform in a village ensemble in the Sabirabad district and dream of performing on a TV show in Baku. At a certain point, their friendship is tested, and the lives of the ensemble members change forever. The film stars such actors as Jahangir Melik, Kamil Nazim, Kamala Israfilova, Yusif Dadashov, Ramig Nasirov, Khalig Bakirov, Zulfiyya Nazar Mammedova, Zemfira Abdulsamadova, Ilgar Dadashov, Mahir Mirishli, Iskra Tarrant, Aygul Sadikova and others. The film was produced by Maria Ibrahimova and Emil Najafov. The film was co-produced by the Ukrainian production company Evos Film, represented by Olga Matat, Sergey Konnov, and Vlad Dudko.
"My Magical World" is the fourth feature film by independent Azerbaijani director Elvin Adigozel. His filmography also includes films such as "Chameleon," "Reporting from Darkness," "Bilesuvar," and others.
More information about the film can be found on the festival page https://www.filmfestival-goeast.de/en/filme/my-magical-world-2/