Elvin Adıgözəlin yeni filmi "Mənim sehrli dünyam"ın dünya premyerası Almaniyada keçiriləcək
Elvin Adıgözəlin yeni filmi "Mənim sehrli dünyam"ın dünya premyerası Almaniyada keçiriləcək Elvin Adıgözəlin yeni filmi "Mənim sehrli dünyam"ın dünya premyerası Almaniyada keçiriləcək
Ultra Production və Cinex Production birgə istehsalı olan, rejissor Elvin Adıgözəlin "Mənim sehrli dünyam" tammerajlı bədii filminin dünya premyerası bu il 25-si təşkil olunan nüfuzlu "goEast" kino festivalında baş tutacaqdır. Film festivalın 14 filmdən ibarət əsas müsabiqə proqramına daxil olub və 28 aprel 2025-ci il tarixində nümayiş olunacaq.
Elvin Adıgözəlin həm də ssenari müəllifi olduğu «Mənim sehrli dünyam» filmi istehsalat dövründə When East Meets West kino forumunun First Cut Lab və First Cut Plus proqramlarında iştirak edib və TRT (Türkiyə) televiziya kanalının mükafatına layiq görülüb.
Film, rayonların birində kənd ansamblında çıxış edən və Bakıda musiqili televiziya şousunda iştirak etməyi arzulayan iki uşaqlıq dostu – Babək və Sahilin hekayəsindən bəhs edir. Televiziya şousuna aparan yol, onların dostluqlarını sınağa çəkir və ansamblın üzvlərinin həyatı əbədi olaraq dəyişir.
Filmdə aktyorlar Cahangir Məlikov, Kamil Nazim, Kəmalə İsrafilova, Yusif Dadaşov, Ramiq Nəsirov, Xalıq Bəkirov, Zülfiyyə Nəzir Məmmədova, Zemfira Abdülsəmədova, İlqar Dadaşov, Mahir Mirişli, İskra Tarrant, Aygül Sadıhova və digərləri rol alıb. Filmin prodüserləri Emil Nəcəfov (Ultra production) və Mariya İbrahimovadır (Cinex production); co-prodüserlər Olqa Matat, Sergey Konnov və Vlad Dudkodur (Evos Film, Ukrayna).
"goEast" festivalı 23-29 aprel tarixlərində Almaniyanın Visbaden şəhərində keçirilir, festival əsasən Mərkəzi və Şərqi Avropa kinofilmlərinə fokuslanır və hər il festival çərçivəsində təqribən 110 bədii, sənədli, qısa metrajlı və VR işləri nümayiş etdirilir, həmçinin festival Şərq və Qərb arasında dialoq forumu funksiyasını yerinə yetirir.
«Mənim sehrli dünyam» Azərbaycan rejissoru Elvin Adıgözəlın dördüncü tammetrajlı filmidir. Bundan əvvəl o, «Buqələmun», «Qaranlıqdan reportaj», «Biləsuvar» kimi uğurlu filmlərə imza atıb.
Film haqqında əlavə məlumatı festivalın https://www.filmfestival-goeast.de/en/filme/my-magical-world-2/ səhifəsində tapa bilərsiniz.

Мировая премьера нового фильма Эльвина Адыгозела «Мой Волшебный Мир» пройдет в Германии
Мировая премьера нового фильма Эльвина Адыгозела «Мой Волшебный Мир» пройдет в Германии Мировая премьера нового фильма Эльвина Адыгозела «Мой Волшебный Мир» пройдет в Германии
Как сообщают пресс-службы кинокомпаний Cinex и Ultra, фильм азербайджанского режиссера Эльвина Адыгозела «Мой волшебный мир» будет показан в Германии в рамках 25-о кинофестиваля goEast. Фильм вошел в основную конкурсную программу фестиваля, состоящую из 14 картин, а его показ станет мировой премьерой. Фестиваль пройдет 23-29 апреля 2025 года в Висбадене. Премьерный показ состоится 28 апреля, а 29 апреля пройдет церемония награждения. Ежегодно на фестивале демонстрируются около 110 художественных, документальных, короткометражных и VR-работ, а сам фестиваль выполняет функцию диалогового форума между Востоком и Западом.
«Мой волшебный мир» – является проектом двух кинокомпаний Азербайджана – Cinex Productions и Ultra Production. Он принимал участие в программе First Cut Lab и First Cut Plus в рамках престижного форума When East Meets West, был удостоен престижной премии турецкого телеканала TRT.
Фильм повествует о двух друзьях детства, Бабеке и Сахиле, выступающих в деревенском ансамбле в Сабирабадском районе и мечтающих выступить на телешоу в Баку. В определенный момент дружба подвергается испытанию, и жизнь участников ансамбля меняется навсегда. В фильме задействованы актеры Джахангир Малик, Камиль Назим, Камаля Исрафилова, Юсиф Дадашов, Рамик Насиров, Халыг Бакиров, Зульфия Назар Мамедова, Земфира Абдулсамедова, Ильгар Дадашов, Маир Миришли, Искра Таррант, Айгюль Садыхова и другие. Продюсерами фильма выступают Мария Ибрагимова и Эмиль Наджафов. Фильм снят совместно с украинской кинокомпанией Evos Film, со-продюсерами стали Ольга Матат, Сергей Коннов и Влад Дудко.
«Мой волшебный мир» - это 4-й полнометражный фильм независимого азербайджанского режиссера Эльвина Адыгозела. В его фильмографию также входят фильмы «Хамелеон», «Репортаж из темноты», «Билясувар» и другие.