https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_f2a8d0816e083b2e1c9f3dcee_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Xəyalə Miriyeva və Fatimə Nəsirova “CLIMASEL” layihəsi ilə Əbu-Dabidə keçirilən Beynəlxalq Startap Yarışmasında Azərbaycanı təmsil ediblər.
Binalar üçün ağıllı panellərin istehsalını hədəfləyən “CLIMASEL” layihəsi Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən təşkil edilən milli turun qalibi olub.
Nəticə etibarilə, startap “AIM Congress”də dünyanın 100-dən çox ölkəsindən olan startaplarla birgə xarici investorlara təqdim olunub.
Layihə yarışma çərçivəsində geniş tanıtım imkanı, sərgi stendi və investisiya qazanmaq şansı əldə edib.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_f2a8d0816e083b2e1c9f3dcee_o.jpg
Студентки третьего курса специальности «Химическая инженерия» Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Хаяла Мириева и Фатима Насирова представили Азербайджан на Международном конкурсе стартапов, который прошел в Абу-Даби.
Проект CLIMASEL, разработанный этими студентками для производства интеллектуальных панелей для зданий, стал победителем национального тура, организованного Агентством развития малого и среднего бизнеса (KOBİA).
Стартап CLIMASEL, совместно с другими стартапами из более чем 100 стран мира, были представлены зарубежным инвесторам на Конгрессе AIM.