https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_6383918171493d09dbe3df837_o.jpg
Aprel bütün dünyada "Autizm Maarifləndirmə Ayı" kimi qeyd olunur. Korporativ sosial məsuliyyətli Bank kimi Yelo hər il aprel ayında autizmin bir xəstəlik deyil, fərqlilik olduğu mövzusunda həm əməkdaşlarını, həm də cəmiyyətimizi maarifləndirən təşəbbüslərə imza atır. Bu dəfə Bank kollektivi Azərbaycanın ilk inklüziv kafesi olan "Kashalata"nı ziyarət edib. Bu məkan autizmli və əlilliyi olan gənclərin məşğullluğunu, cəmiyyətə inteqrasiyasını dəstəkləmək məqsədilə açılıb. Belə gözəl missiyanın bir parçası olmaq üçün Yelo Bank əməkdaşları kafedə bir araya gələrək buranın kollektivi, interyeri və iş mühiti ilə yaxından tanış oldular.
Kafenin həmtəsisçisi, “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin sədri Aytən Eynalova əməkdaşları salamlayaraq, kafenin maraqlı, bir o qədər də ilhamlandıran hekayəsini bölüşdü. Həmçinin, xüsusi diqqət və xoş təşəbbüsə görə Yelo Bank kollektivinə təşəkkür etdi.
Yelo Bank-ın korporativ sosial məsuliyyət təşəbbüsləri xüsusilə, qadınların və uşaqların dəstəklənməsinə üstünlük verir. Bank bu istiqamətdə talassemiyalı və autizmli uşaqlara yardım, könüllü qan donorluğu aksiyaları, aztəminatlı ailələrə bayram sovqatlarının aparılması və s. təşəbbüslər həyata keçirir. Gələcəkdə də bu cür tədbirlər davam etdiriləcək.
Bank xidmətləri ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_6383918171493d09dbe3df837_o.jpg
Апрель — месяц осведомленности об аутизме, который отмечается по всему миру. В рамках своей корпоративной социальной ответственности Yelo Bank ежегодно проводит мероприятия, направленные на повышение осведомленности как среди своих сотрудников, так и среди общества о том, что аутизм — это не болезнь, а отличие. В этом году сотрудники Банка посетили «Кашалата» — первое инклюзивное кафе в Азербайджане. Это пространство было открыто для поддержки трудоустройства и социальной интеграции молодых людей с аутизмом и ограниченными возможностями. Сотрудники Yelo Bank посетили кафе, ознакомились с интерьером, рабочей атмосферой и познакомились с персоналом.
Соучредитель кафе и председатель общественного объединения «Вместе и Здорово» Айтен Эйналова поприветствовала гостей и поделилась вдохновляющей историей создания кафе. Она также выразила благодарность команде Yelo Bank за проявленное внимание и добрые инициативы.
Инициативы корпоративной социальной ответственности Yelo Bank направлены на поддержку женщин и детей. В этой связи Банк оказывает помощь детям с талассемией и аутизмом, организует акции добровольного донорства крови, предоставляет праздничные подарки малообеспеченным семьям и реализует множество других полезных инициатив. Такие события будут продолжаться и в будущем.