https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_6383918171493d09dbe3df837_o.jpg
Aprel bütün dünyada "Autizm Maarifləndirmə Ayı" kimi qeyd olunur. Korporativ sosial məsuliyyətli Bank kimi Yelo hər il aprel ayında autizmin bir xəstəlik deyil, fərqlilik olduğu mövzusunda həm əməkdaşlarını, həm də cəmiyyətimizi maarifləndirən təşəbbüslərə imza atır. Bu dəfə Bank kollektivi Azərbaycanın ilk inklüziv kafesi olan "Kashalata"nı ziyarət edib. Bu məkan autizmli və əlilliyi olan gənclərin məşğullluğunu, cəmiyyətə inteqrasiyasını dəstəkləmək məqsədilə açılıb. Belə gözəl missiyanın bir parçası olmaq üçün Yelo Bank əməkdaşları kafedə bir araya gələrək buranın kollektivi, interyeri və iş mühiti ilə yaxından tanış oldular.
Kafenin həmtəsisçisi, “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin sədri Aytən Eynalova əməkdaşları salamlayaraq, kafenin maraqlı, bir o qədər də ilhamlandıran hekayəsini bölüşdü. Həmçinin, xüsusi diqqət və xoş təşəbbüsə görə Yelo Bank kollektivinə təşəkkür etdi.
Yelo Bank-ın korporativ sosial məsuliyyət təşəbbüsləri xüsusilə, qadınların və uşaqların dəstəklənməsinə üstünlük verir. Bank bu istiqamətdə talassemiyalı və autizmli uşaqlara yardım, könüllü qan donorluğu aksiyaları, aztəminatlı ailələrə bayram sovqatlarının aparılması və s. təşəbbüslər həyata keçirir. Gələcəkdə də bu cür tədbirlər davam etdiriləcək.
Bank xidmətləri ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_6383918171493d09dbe3df837_o.jpg
April is globally recognized as “Autism Awareness Month,” and as a corporate socially responsible bank, Yelo takes part in initiatives every year to educate both its employees and the wider community that autism is not a disease, but a difference. This year, the Bank's team visited "Kashalata Cafe," Azerbaijan's first inclusive cafe, established to support the employment and integration of young people with autism and disabilities into society. In line with our commitment to such a noble cause, Yelo Bank employees came together at the cafe to meet the staff, explore the environment, and learn more about this meaningful project.
Ayten Eynalova, co-founder of Kashalata and chairman of the "Birge ve Saglam" Public Union, warmly welcomed the team and shared the inspiring story behind the cafe. She also expressed gratitude to Yelo Bank staff for their special attention and kind initiative.
Yelo Bank’s corporate social responsibility initiatives place a particular focus on supporting women and children. The bank continues to implement projects such as providing assistance to children with thalassemia and autism, organizing voluntary blood donation campaigns, offering holiday gifts to low-income families, and more. We look forward to continuing these meaningful events in the future.