https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_c0160c3f49150139f0b88ace2_o.jpg
“SOCAR Türkiyə”nin baş icraçı direktoru Elçin İbadov, eləcə də Kolumbiya Qlobal Mərkəzinin qurucusu və rəhbəri İpek Cem Tahanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Səfər çərçivəsində qonaqlar BANM-ın rektoru Elmar Qasımovla görüşüblər. Görüş zamanı təhsil, sənaye əməkdaşlığı və beynəlxalq layihələr ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Daha sonra qonaqlar tələbələrlə interaktiv görüş keçiriblər. Görüş zamanı tələbələrin suallarını cavablandıran Elçin İbadov və İpek Cem Taha öz peşəkar fəaliyyət yolları, qazandıqları təcrübələr və uğur hekayələri barədə məlumat veriblər.
Sonda Elçin İbadova və İpek Cem Tahaya Bakı Ali Neft Məktəbinin “Fəxri qonaq” plaketi təqdim olunub.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_c0160c3f49150139f0b88ace2_o.jpg
Делегация во главе с генеральным директором компании SOCAR Türkiye Эльчином Ибадовым и основателем и руководителем Глобального центра Колумбии Ипеком Джемом Таха посетила Бакинскую высшую школу нефти (БВШН).
В рамках визита гости встретились с ректором БВШН Эльмаром Гасымовым. В ходе встречи состоялся широкий обмен мнениями по вопросам образования, промышленной кооперации и международных проектов.
Затем гости провели интерактивную встречу со студентами. В ходе встречи Эльчин Ибадов и Ипек Джем Таха ответили на вопросы студентов и рассказали о своей профессиональной карьере и трудовом опыте. Они также поделились со студентами историями успеха.
В конце встречи Эльчину Ибадову и Ипеку Джему Таха была вручена плакетка «Почетный гость» Бакинской высшей школы нефти.