https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_c0160c3f49150139f0b88ace2_o.jpg
“SOCAR Türkiyə”nin baş icraçı direktoru Elçin İbadov, eləcə də Kolumbiya Qlobal Mərkəzinin qurucusu və rəhbəri İpek Cem Tahanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Səfər çərçivəsində qonaqlar BANM-ın rektoru Elmar Qasımovla görüşüblər. Görüş zamanı təhsil, sənaye əməkdaşlığı və beynəlxalq layihələr ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Daha sonra qonaqlar tələbələrlə interaktiv görüş keçiriblər. Görüş zamanı tələbələrin suallarını cavablandıran Elçin İbadov və İpek Cem Taha öz peşəkar fəaliyyət yolları, qazandıqları təcrübələr və uğur hekayələri barədə məlumat veriblər.
Sonda Elçin İbadova və İpek Cem Tahaya Bakı Ali Neft Məktəbinin “Fəxri qonaq” plaketi təqdim olunub.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_c0160c3f49150139f0b88ace2_o.jpg
A delegation led by CEO of SOCAR Türkiye Elchin Ibadov and Founding Director of Columbia Global Center Ipek Cem Taha visited Baku Higher Oil School (BHOS).
As part of the visit, the guests met with BHOS Rector Elmar Gasimov. During the meeting, a broad exchange of views took place on issues of education, industrial cooperation and international projects.
Then, the guests held an interactive meeting with the students. During the meeting, Elchin Ibadov and Ipek Cem Taha answered students’ questions and talked about their professional careers and work experience. The guests also shared their success stories with the students.
At the end of the meeting, Elchin Ibadov and Ipek Cem Taha were presented with a plaque "Honorary Guest" of Baku Higher Oil School.