https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_3078c7da9ac77949b70050cdb_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Ali Təhsil Şurasının (YÖK) sədri Prof. Dr. Erol Özvar ilə görüşüb.
Görüş rektor Elmar Qasımovun Avrasiya Ali Təhsil Sammiti və Sərgisində (EURIE 2025) iştirakı çərçivəsində baş tutub.
Rektor Türkiyənin ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq barədə məlumat verərək, BANM-da Türkiyəli tələbələrin təhsilə cəlb edilməsi istiqamətində maraqlı olduqlarını və bu məqsədlə müvafiq tədbirlərin görülməkdə olduğunu Prof. Dr. Erol Özvarın diqqətinə çatdırıb.
Tədbir zamanı YÖK sədri Prof. Dr. Erol Özvar, Malayziyanın Ali Təhsil Naziri Dr. Zambry Abd Kadir, eləcə də Avrasiya Universitetlər Birliyinin (EURAS) prezidenti, İstanbul Aydın Universitetinin qəyyumlar şurasının sədri Prof. Dr. Mustafa Aydın Bakı Ali Neft Məktəbinin stendi ilə tanış olublar.
Stenddə məktəbin tədris imkanları, beynəlxalq proqramları və əldə etdiyi nailiyyətlər təqdim olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_3078c7da9ac77949b70050cdb_o.jpg
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov met with President of the Council of Higher Education (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar.
The meeting took place as part of BHOS Rector’s participation in the Eurasian Higher Education Summit and Exhibition (EURIE 2025).
Speaking about cooperation with Turkish universities, Elmar Gasimov noted that “BHOS is interested in recruiting Turkish students and work is being carried out in this direction.”
During the exhibition, President of the Council of Higher Education (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar, Minister of Higher Education of Malaysia Dr. Zambry Abd Kadir, and President of the Eurasian Universities Union (EURAS) and Chairman of the Board of Trustees of Istanbul Aydın University Prof. Dr. Mustafa Aydın visited the BHOS stand.
The stand featured Baku Higher Oil School’s educational programs, international projects and achievements.