Sərfəli mobil operator “Nar”ın əsas tərəfdaşlığı, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı və VarYox platformasının təşkilatçılığı ilə baş tutan “Her Art in Action” festivalı uğurla yekunlaşıb. “Xəyal etmək azadlığı” mövzusuna həsr olunan festival qadınların daxili dünyasını incəsənət vasitəsilə ifadə etməsinə və onların yaradıcılıq imkanlarını genişləndirməsinə töhfə verib.
Sosial inklüzivlik strategiyası çərçivəsində “Nar” 11 nömrəli internat məktəbinin şagirdlərinin sərgiyə qatılmasını təmin edib. Onlar üçün xüsusi kurator gəzintisi və təqdimatlar təşkil olunub. Bu təşəbbüs “Nar”ın incəsənətə çıxış imkanlarını artırıb, gəncləri yaradıcılığa təşviq etmək istiqamətindəki öhdəliyini əks etdirib.
Festival çərçivəsində Lesli Qrey və Ayna Moazzenin kuratorluğu ilə keçirilən sərgidə 23 yerli, 3 beynəlxalq rəssam və 1 beynəlxalq kurator iştirak edib. Rəsm, video, performans və instalyasiyaları əhatə edən ekspozisiya sənətin transformativ gücünü – müqavimət və yenilənmə vasitəsi kimi rolunu vurğulayıb. Bundan əlavə, festival çərçivəsində sənətçi çıxışları, portfolio baxışları və ustad dərsləri kimi müxtəlif tədbirlər də keçirilib, peşəkar inkişaf və yaradıcılıq mübadiləsi üçün zəmin yaradılıb.

The “Her Art in Action” festival, held with the main partnership of the affordable mobile operator Nar and organized by the Union of Artists of Azerbaijan and the VarYox art platform, has successfully concluded. Dedicated to the theme “Free to Dream” the festival highlighted how women express their inner worlds through art and contributed to expanding their creative opportunities.
As part of its social inclusion strategy, Nar ensured the participation of students from Boarding School No. 11 in the exhibition. A special curatorial tour and tailored presentations were organized for them. This initiative reflects Nar’s commitment to expanding access to art and encouraging creativity among the younger generation.
Curated by Lesli Gray and Ayna Moazzen, the exhibition featured 23 local and 3 international artists, along with 1 international curator. Encompassing painting, video, performance, and installation, the exposition emphasized art’s transformative power as a means of resistance and renewal. In addition, a series of events such as artist talks, portfolio reviews, and masterclasses created opportunities for professional growth and creative exchange throughout the festival.