Sərfəli mobil operator “Nar”ın əsas tərəfdaşlığı, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı və VarYox platformasının təşkilatçılığı ilə baş tutan “Her Art in Action” festivalı uğurla yekunlaşıb. “Xəyal etmək azadlığı” mövzusuna həsr olunan festival qadınların daxili dünyasını incəsənət vasitəsilə ifadə etməsinə və onların yaradıcılıq imkanlarını genişləndirməsinə töhfə verib.
Sosial inklüzivlik strategiyası çərçivəsində “Nar” 11 nömrəli internat məktəbinin şagirdlərinin sərgiyə qatılmasını təmin edib. Onlar üçün xüsusi kurator gəzintisi və təqdimatlar təşkil olunub. Bu təşəbbüs “Nar”ın incəsənətə çıxış imkanlarını artırıb, gəncləri yaradıcılığa təşviq etmək istiqamətindəki öhdəliyini əks etdirib.
Festival çərçivəsində Lesli Qrey və Ayna Moazzenin kuratorluğu ilə keçirilən sərgidə 23 yerli, 3 beynəlxalq rəssam və 1 beynəlxalq kurator iştirak edib. Rəsm, video, performans və instalyasiyaları əhatə edən ekspozisiya sənətin transformativ gücünü – müqavimət və yenilənmə vasitəsi kimi rolunu vurğulayıb. Bundan əlavə, festival çərçivəsində sənətçi çıxışları, portfolio baxışları və ustad dərsləri kimi müxtəlif tədbirlər də keçirilib, peşəkar inkişaf və yaradıcılıq mübadiləsi üçün zəmin yaradılıb.

Фестиваль «Her Art in Action» организованный при ключевом партнерстве доступного мобильного оператора «Nar», а также при поддержке Союза художников Азербайджана и арт-платформы VarYox, успешно завершился. Темой фестиваля в этом году стала «Свобода мечтать», что позволило раскрыть внутренний мир женщин через искусство и способствовало расширению их творческих возможностей.
В рамках своей стратегии социальной инклюзии «Nar» обеспечил участие учащихся интерната №11 в выставке. Для них была организована специальная кураторская экскурсия и адаптированные презентации. Эта инициатива отражает стремление «Nar» расширить доступ к искусству и поощрить творческий потенциал молодежи.
Выставка, подготовленная кураторами Лесли Грей и Айной Моаззен, собрала 23 местных и 3 международных художников, а также одного зарубежного куратора. Экспозиция включала живопись, видео, перформансы и инсталляции, подчеркивая трансформирующую силу искусства как средства сопротивления и обновления. В рамках фестиваля также прошли творческие мероприятия: выступления художников, просмотры портфолио и мастер-классы, создавшие платформу для профессионального роста и обмена опытом.