https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_26ed0288621bfc85682a0b22e_o.jpg
Avrasiya Ali Təhsil Sammiti və Sərgisində (EURIE 2025) iştirak edən SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov səfər çərçivəsində bir sıra əhəmiyyətli görüşlər keçirib.
Elmar Qasımov Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən olan Sabancı Universitetinin rektoru Prof. Dr. Yusuf Leblebici ilə görüşüb.
BANM-da yeni açılmış Data Analitikası ixtisası çərçivəsində kurikulumların hazırlanması, kadr potensialının gücləndirilməsi, professor-müəllim heyəti üçün təlimlərin təşkili, həmçinin dərsliklərlə təminat sahəsində əməkdaşlıq barədə razılıq əldə olunub.
Eləcə də Sabancı Universitetində təhsil alan BANM tələbələri Murad Əsədzadə və Sahib Rzayev ilə görüş baş tutub.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_26ed0288621bfc85682a0b22e_o.jpg
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov took part in the Eurasia Higher Education Summit and Exhibition (EURIE 2025), held in Istanbul.
On the sidelines of the Summit, Elmar Gasimov met with Rector of Sabanci University, one of the prestigious higher education institutions in Turkey, Prof. Dr. Yusuf Leblebici.
During the meeting, an agreement was reached on cooperation in the areas of strengthening human resources, organizing internships for faculty, providing universities with educational materials, and developing curricula for the specialty “Data Analytics”, which was opened recently at BHOS.
The BHOS delegation also met with BHOS students Murad Asadzade and Sahib Rzayev, who are studying at Sabanci University.